3. Рафа Надал с първа титла за 2010 г.

Рафа Надал с първа титла за 2010 г.

Испанецът взе частичен реванш от Сьодерлинг за "Ролан Гарос" и триумфира в Абу Даби

Рафа Надал стартита сезон 2010 с титла. Испанецът зарадва неимоверно много феновете си, които изпитаха доста нерадости в последните 6 месеца от 2009-а.

Световният номер 2 надигра на финала на демонстративния турнир в Абу Даби Робин Сьодерлинг със 7-6, 7-5 и прибра 250 000 долара за победата.

По този начин Рафа даде заявка към опонентите си, че ще защитава с всички сили титлата си от „Аустрелиън Оупън” миналата година. Допълнително удовлетворение за Надал бе и фактът, че само ден преди това Сьодерлинг победи в битка Роджър Федерер.

С победата си днес испанският матадор взе също реванш от шведа за загубата на „Ролан Гарос” и след това в Лондон.

В днешния мач двамата тенисисти започнаха сигурно началото на мача и взимаха лесно геймовете си. Рафа обаче стигна първи до брейкпойнт в единадесетия гейм, но не успя да спечели и двете възможности, които имаше. Стигна се до тайбрек, в който испанецът показа завидната си сила в такива моменти и спечели със 7-3 точки.

Във втората част Надал игра много стабилно и постоянно държеше под напрежение подаването на Сьодерлинг. Световният номер 8 издържа в два гейма, но в третия не успя и Рафа дръпна с пробив.

За изненада на всички обаче шведът направи рибрейк. При 5-4 испанецът имаше три точки за титлата, но не можа да направи последен удар и мачът продължи.

Така нещата стигнаха до 5-5, когато носителят на 6 титли Шлема отново пристисна своя опонент и този път Сьодерлинг вдигна бялото знаме.

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP