3. Рафа Надал със страхотна победа над Колшрайбер

Рафа Надал със страхотна победа над Колшрайбер

„Матадора от Майорка” продължава уверено защитата на титлата си

Шампионът от миналата година Рафаел Надал продължава уверено защитата на титлата си на „Аустрелиън Оупън”. В мач от третия кръг на турнира Рафа надигра с 6-4, 6-2, 2-6, 7-5 представителя на Германия Филип Колшрайбер за точно 3 часа и половина. Рафа тръгна много силно, но в третия и четвърти сет получи сериозен отпор от Колшрайбер, който изигра много добър мач, но в крайна сметка сведе глава пред класата на испанеца. Зрителите на "Род Лейвър Арина" станаха свидетели на страхотен двубой, в който видяха някои отлични изпълнения от страна на двамата тенисисти.

Първият сет започна равностойно и при резултат 3-2 в полза на Колшрайбер, немецът имаше точка за пробив, но не успя да я оползотвори. За сметка на това в следващия гейм Рафа успя да пробие сервиса на своя съперник и впоследствие поведе с 5-3. Колшрайбер взе подаването си за 4-5, но след това Надал сервира успешно за спечелване на сета, като завърши със страхотен уинър в собствен стил – тип банан.

През втория сет Надал бе пълен господар на корта и стигна до два безответни пробива, след което безпроблемно спечели сета с 6-2. През третата част обаче Колшрайбер подобри играта си значително, направи ранен пробив и успя да поведе с 3-0. Двамата вземаха своите подавания до 5-2 в полза на Колшрайбер, когато немецът осъществи втория си обрат в сета и спечели с 6-2, намалявайки резултата в сетовете.

В четвъртия сет двамата играеха много равностойно и резултатът вървеше гейм за гейм до 3-3. Впоследствие двамата си размениха по един пробив за 4-4, стигна се до 6-5 в полза на Надал. Испанецът успя да пробие за 7-5, като реализира още първия си мачпойнт и по този начин изхвърли немеца от надпреварата.

В следващия кръг Рафа ще се изправи срещу най-високия тенисист в историята на АТР – Иво Карлович.