3. Рафа Надал започна с победа на „Уимбълдън”

Рафа Надал започна с победа на „Уимбълдън”

Шампионът от 2008 г. не срещна трудности в мача си срещу японеца Кеи Нишикори и след 6-2 6-4 6-4 се класира за втори кръг

Шампионът от 2008 г. Рафаел Надал не срещна особени трудности в мача си срещу талантливия японец Кеи Нишикори и след 6-2 6-4 6-4 се класира за втори кръг на Уимбълдън, където го очаква 151-вия в света Робин Хаасе, отстранил с 6-2 6-4 6-4 Джеймс Блейк.

Мачът стартира с пробив в сметката на Рафа, а до края на първата част испанецът продължи да има предимство и след малко повече от половин час игра поведе със сет аванс.

Кеи Нишикори започна много добре втората част - сервисът на японеца бе на високо ниво, демонстрира отлична игра на мрежата и направи няколко атрактивни къси топки, което му позволи да бъде равностоен на именития си противник.

Стигна се до 4-4, когато последва оспорван гейм, в който при равенство 20-годишният Нишикори допусна двойна грешка, която даде точка за пробив на Рафа и след форхенд на японеца, попаднал в трибуните, пробивът бе факт. Надал сервираше при 5-4, пропусна два сетбола, но при третия не сгреши, което му донесе и комфортна преднина от 2-0 сета

Рафаел Надал продължи да поддържа обичайното си високо ниво, докато в играта на Кеи Нишикори последва спад и резултата не закъсня - два поредни гейма в сметката на шампиона от 2008 г. на старта на третия сет, но малко по-късно японецът успя да върне пробива и изравни за 3-3.

Отговорът на Рафа не закъсня и след оспорван гейм, продължил около седем минути, Надал отново спечели подаването на противника си, поведе с 4-3, а при 5-4 не сгреши при приключването на мача и след малко повече от два часа игра си осигури място във втори кръг на Уимбълдън.

Информация: TennisKafe.com

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP