3. Рафа започна с успех на „Род Лейвър Арина”

Рафа започна с успех на „Род Лейвър Арина”

В първия си мач от "Аустрелиън Оупън" Надал победи представителя на домакините Петер Лучак със 7-6(0), 6-1, 6-4 за 152 минути игра.

Номер 2 в световната ранглиста Рафа Надал започна с три сетов успех защитата на титлата си от Откритото първенство на Австралия по тенис.

В първия си мач на „Род Лейвър Арина” за 2010 година, Надал победи представителя на домакините Петер Лучак със 7-6(0), 6-1, 6-4 за 152 минути игра.

Първият сет бе изключително оспорван. Номер 70 в ранглистата Лучак поведе с 5-3 гейма и сервираше за сета. Надал обаче си върна допуснатия пробив, а в последствие изравни за 5-5. Стигна се до тайбрек, в който Рафа не даде нито една точка на австралиеца от полски произход.

Испанецът бе категоричен във втория сет – 6-1, а в третия стигна до 6-4 за крайното 3:0 сета.

„Лучак играеще страхотно през първия сет. Беше агресивен, бореше се за всяка точка”, каза Надал след мача пред камерите на „Евроспорт”.

Рафа допусна 16 непредизвикани грешки в двубоя, записа 35 „уинъра” и 11 аса.

Следващ съперник на Матадора от Майорка ще е победителят от сблъсъка Леонардо Майер – Лукаш Ласко.

Надал говори и за драматичния полуфинал с Вердаско през миналата година, както и за финала с Федерер, който спечели: „Полуфиналът бе много изтощителен. Бях замаян на загрявката, но това все пак бе финал. Като стигнеш до него - забравяш за всичко. След успеха пък не чувстваш болка.”