Рибакина отпадна рано в Ню Йорк

Световната номер 4 преклони глава пред румънката Сорана Кърстя

Изненадите в тазгодишното издание на US Open нямат край, като този път жертва на обстоятелствата стана световната №4 Елена Рибакина. Казахстанската тенисистка отпадна в третия кръг на последния за годината турнир от Големия шлем, след като преклони глава пред румънката Сорана Кърстя в среща от третия кръг с 6:3, 6:7(6), 6:4 в мач, продължил 2 часа и 49 минути.

По този начин 33-годишната Кърстя, която е №30 в ранглистата на WTA, се класира за четвъртия кръг на турнира от Големия шлем в Ню Йорк за първи път в кариерата си.

След като изостана с 0:1 сета, Рибакина успя да изравни след оспорван втори сет, но в третата част румънката поведе с 4:1. Съперничките си размениха по още два пробива, а Сорана Кърстя стигна до крайната победа при първия си мачбол.

В четвъртия кръг тя ще премери сили срещу Белинда Бенчич от Швейцария, която елиминира китайкара Лин Чжу със 7:6(1), 2:6, 6:3 за два часа и 42 минути игра.