3. Русокосата Елена е първата 1/4-финалистка в Париж

Русокосата Елена е първата 1/4-финалистка в Париж

Руската тенисистка преодоля тръгналата от квалификациите Шанел Шийпърс от ЮАР с 6-1, 6-3 след един час и 14 минути на централния корт „Филип Шатрие" в дъждовния и ветровит Париж.

Петата в основната схема на „Ролан Гарос” Елена Дементиева се класира първа за четвъртфиналите.

Олимпийската шампионка започна с пробив, но африканката веднага го върна. Оттук до края на частта Дементиева не даде повече възможности на своята съперничка. В крайна сметка московчанката затвори сета след само 30 минути игра.

Във втория първите пет гейма бяха без пробиви. В шестия Лена стигна на два пъти до шанс за брейк и накрая успя да вземе подаването на Шийпърс за 4:2. След това квалификантката се опита да върне пробива, но рускинята не допусна това. Играта на котка с мишка продължи. В деветия гейм 28-годишната московчанка стигна до два мачбола при своето подаване и реализира втория след топка в аут на 131-ата в света Шанел.

На четвъртфиналите Елена Дементиева, която завърши мача „само" със седем двойни грешки, очаква победителката от мача Винъс Уилямс - Надя Петрова.

Източник: racketi.com
Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP