Сабаленка е на 1/4-финал на US Open след нов лесен успех

От следващата седмица тя ще оглави ранглистата при жените

Арина Сабаленка от Беларус се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис и от следващия понеделник ще оглави световната ранглиста на УТА, след като защитаващата титлата си Ига Швьонтек отпадна от надпреварата.

Поставената под номер 2 в схемата Сабаленка победи рускинята Даря Касаткина с 6:1, 6:3 за 75 минути.

"Не се съмнявах, че Ига ще стигне до финала. Тъжно ми беше, че тя загуби, но да стана номер 1 означава много за мен. Тази година се постарах много, за да постигна тази цел и все още не мога да повярвам, че успях", каза беларускинята, която тази година триумфира на Откритото първенство на Австралия през януари.

Поражението на Швьонтек също означава, че тази година ще има нова шампионка при жените на турнира в Ню Йорк, а Сабаленка е основен фаворит. Тя ще се изправи срещу китайката Цинвън Чжън, която сложи край на участието на миналогодишната финалистка и пета поставена в схемата Онс Жабюр (Тунис).

Джокович обърна австралиец на "Уимбълдън"(ВИДЕО)