3. Серина и Шарапова впечатлиха в старта на "Уимбълдън"

Серина и Шарапова впечатлиха в старта на "Уимбълдън"

Кузнецова, Пенета и Радванска напред, Стоусър, Дулко и Кърстя аут

Шампионката от 2009 г. Серина Уилямс се класира за втори кръг на "Уимбълдън", побеждавайки с 6-0, 6-4 гласовитата португалка Мишел Ларчер де Брито, която и в този мач не изневери на превърналите се в нейна запазена марка крясъци при всеки удар на топката. Брито е считана за една от най-талантливите тенисистки в света.

В началото на двубоя Серина буквално отнесе от корта 17-годишната си противничка, печелейки осем поредни гейма преди серията й да бъде спряна от Де Брито, която намали на 1-2 във втория сет. До края на мача играта бе далеч по-оспорвана, но въпреки това португалката не успя да стигне до обрат и след малко повече от час по-малката сестра Уилямс се класира за следващия кръг, където ще срещне бившата №5 в света Анна Чакветадзе.

Изненадата на деня поднесе преминалата през квалификациите Кая Канепи, която в първи кръг на основната схема отстрани с 6-4, 6-4 финалистката на „Ролан Гарос” Саманта Стосър. Естонката в момента се намира на 80-то място, но през миналата година достигна до №18 в света и изглежда отново навлиза в най-добрата си форма.

Шампионката от 2004 г. Мария Шарапова загуби само един гейм в първия си мач на тазгодишното издание на „Уимбълдън”, побеждавайки с 6-1, 6-0 срещу сънародничката си Анастасия Пивоварова в мач, продължил само 54 минути.

Напред продължава и Светлана Кузнецова, която отново се забърка в трисетова драма, но все пак измъкна победата и след успех с 6-2 6-7(5) 6-4 срещу 191-сантиметровата Акгул Аманмурадова се класира за втори кръг.

Флавия Пенета и Агнешка Радванска също започнаха с победи участието си на Уимбълдън - италианката се наложи с 6-4 6-0 над Анабел Медина Гаригес, а Радванска отстрани с 6-3 6-3 Мелинда Чинк.

Жизела Дулко и Сорана Кърстя отпаднаха още след изиграването на срещите от  първи кръг. Симпатичната аржентинка отстъпи с 3-6, 2-6 на Моника Никулеску, а Кърстя загуби с 2-6, 2-6 от мощната чехкиня Петра Квитова.

teniscafe.com

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP