3. Станаха ясни финалистите на Държавното първенство до 16 годнини "Девин Къп"

Станаха ясни финалистите на Държавното първенство до 16 годнини "Девин Къп"

Водачът в схемата Пламен Митев загуби първия сет в полуфиналния двубой срещу представителя на клуба-домакин Сонер Емин, но успя да стигне до обрат

Поставените под номер едно и три в основната схема Пламен Митев и Вилиан Петров се класираха за финала на тазгодишното издание на държавното първенство за юноши до 16 години "Девин Къп", провеждащо се в Хасково.

Водачът в схемата Пламен Митев загуби първия сет в полуфиналния двубой срещу представителя на клуба-домакин Сонер Емин, но успя да стигне до обрат и след победа с 4-6 6-3 6-2 си осигури място във финалния двубой за втора поредна година.

Вилиан Петров бе далеч по-убедителен и след  6-1 6-3 срещу Фердун Шефкедов постигна четвърта поредна победа в два сета от началото на Държавното първенство.

При девойките в спора за титлата една срещу друга ще застанат водачката в основната схема и заемаща първо място в националната ранглиста до 16 години Борислава Ботушарова и една от най-младите участнички в първенството Радина Димитрова.

Ботушарова постигна четвърта поредна двусетова победа, отстранявайки с 6/1 6/1 Цвета Димитрова, а родената през 1997 г. Радина Димитрова се наложи с 6-2 6-2 над Антоанета Царвулкова.

Шампиони на смесени двойки станаха Джулия Терзийска и Фердун Шефкедов, които в спора за титлата победиха с 3-6 7-6(7) 10-7 Кристиян Митев и Борислава Ботушарова.

Джулия Терзийска спечели и титлата на двойки при девойките, където заедно с Борислава Ботушарова се наложиха с 6-3 6-4 над Силвана Петрова и Габриела Михайлова.

Вилиан Петров и Пламен Митев, които в петък ще се изправят един срещу друг във финалния двубой на сингъл, спечелиха купата на двойки, побеждавайки със 7-5 6-1  Алекс Мартински и Пламен Милушев.

Всички резултати от Държавното първенство за юноши и девойки до 16 години "Девин Къп"  (сингъл, двойки, смесени двойки) можете да намерите на страницата на Българската федерация по тенис www.bgtennis.bg.