3. Сьодерлинг срещу Федерер на четвъртфиналите на „Ролан Гарос”

Сьодерлинг срещу Федерер на четвъртфиналите на „Ролан Гарос”

Поставеният под номер 5 в схемата швед постигна чиста победа от 3:0 сета срещу Марин Чилич (Хърватия) и ще премери сили с Федерер на 1/4-финалите

Робин Сьодерлинг ще играе срещу Роджър Федерер на четвъртфиналите на „Ролан Гарос” през тази година. Поставеният под номер 5 в схемата швед постигна чиста победа от 3:0 сета срещу Марин Чилич (Хърватия).

В отделните части резултатът бе 6-4, 6-4, 6-2. Първият сет бе доста напрегнат като двамата тенисисти си размениха по два пробива.

Въпреки това нервите на Сьодерлинг се оказаха по-здрави и той спечели сета с 6-4 след нов пробив. Вторият сет бе доста равностоен като и двамата тенисисти не допускаха грешки в своите сервис-гейма.

Въпреки това отново Сьодерлинг се оказа по-издръжлив и спечели и втория сет след пробив в сервиса на Чилич. В третия сет шведа игра по-спокойно и концентрирано и стигна до успеха след 6-2.

В другия мач от програмата на „Ролан Гарос” представителят на домакините Жо Вилфред Цонга напусна надпреварата заради контузия. Той загуби първия сет с 2-6 от Михаил Южни (Русия) и още преди началото на втория сет се отказа заради болки в кръста. Така руснакът ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Анди Мъри – Томаш Бердих на четвъртфиналите.

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP