3. Сьодерлинг стартира с победа на "Ролан Гарос"

Сьодерлинг стартира с победа на "Ролан Гарос"

Поставеният под номер 5 Сьодерлинг стартира с убедителна победа с 6:0, 6:2, 6:3 над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Лоран Рекудер

Финалистът от миналия сезон Робин Сьодерлинг (Швеция) се класира без особени проблеми за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, предаде БТА.

Поставеният под номер 5 Сьодерлинг стартира с убедителна победа с 6:0, 6:2, 6:3 над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Лоран Рекудер.

Шведът спечели първите девет гейма в мача срещу 179-я в света Рекудер и до края нямаше съществени проблеми.Сьодерлинг пласира внушителните 46 печеливши удара, в това число и 9 аса, не допусна пробив и затвори мача само за 94 минути.

Така той ще срещне във втория кръг победителя от срещата между Николас Лапенти(Еквадор) и Тейлър Дент (САЩ).

Осминафиналистът от миналия сезон Марин Чилич (Хърватия) също преодоля старта на основната схема на "Ролан Гарос", но далеч по-трудно. Номер 10 Чилич се справи с бразилеца Рикардо Мело с 6:1, 3:6, 6:3, 6:1

21-годишният хърватин се нуждаеше от 2.16 часа, за да стигне до успеха, а следващият му съперник ще бъде определен от двубоя между Дмитрий Турсунов (Русия) и Даниел Химено-Травер (Испания).

Колумбиецът Алехандро Фая разби сърбина Янко Типсаревич с 6:1, 6:2, 6:3 и във втория кръг най-вероятно ще срещне защитаващия титлата си и номер 1 в света Роджър Федерер (Швейцария), който играе срещу австралиеца Питър Лучак.