3. Винъс обърна Скиавоне и продължава напред в Мелбърн

Винъс обърна Скиавоне и продължава напред в Мелбърн

Китайката На Ли отстрани Каролине Вожнячки

Поставената под номер 6 в основната схема Винъс Уилямс се класира за четвъртфиналите на „Аустрелиън Оупън”, след като обърна италианката Франческа Скиавоне с 3-6, 6-2, 6-1 за час и 54 минути игра. Американката изоставаше в резултата след първия сет, но успя да се стегне и набързо да обърне Скиавоне, която пък свали тотално гарда през третия сет, след като поведе с 1-0, но загуби 6 поредни гейма.

В друг мач от осминафиналната фаза при жените китайката На Ли поднесе една от големите изненади на турнира, след като изхвърли поставената под номер 4 в схемата Каролине Вожнячки от Дания. На Ли надви русокосата красавица с 6-4, 6-3 за час и 38 минути игра.

Така в следващия кръг Винъс Уилямс и На Ли ще спорят за място на полуфиналите в Мелбърн.