3. Янкович без проблеми срещу Даниела Хантухова

Янкович без проблеми срещу Даниела Хантухова

Ярослава Шведова от Казахстан попълни четвъртфиналната схема

Сръбската номер 1 Йелена Янкович без особени затруднения се класира за четвъртфиналите на „Ролан Гарос”. С бърза победа срещу словачката Даниела Хантухова Янкович впечатли публиката на „Филип Шатрие” и записа убедителен успех с 6-4, 6-2.

Полуфиналистката от 2007 и 2008 г. рядко срещаше отпор от опонентката си и затвори мача за час и 25 минути. Краят на мача настъпи при първи мачпойнт за Янкович, след като Хантухова не успя да върне сервис на сръбкинята.

Ярослава Шведова отстрани австрийката Ярмила Грот също в два сета с резултат 6-4, 6-3 и попълни четвъртфиналната схема на турнира. По-рано днес напред се класираха първата в турнирната схема Серина Уилямс и австралийката Саманта Стосър, която нанесе изненадващо поражение на Жустин Енен. Двете се изправят една срещу друга в сряда, когато играят Янкович и Шведова.

Утре на кортовете на „Ролан Гарос” в спор за полуфиналите се изправят Елена Дементиева и Надя Петрова в руския сблъсък, а също така и Каролине Вожняцки от Дания срещу италианката Франческа Скиавоне.
Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP