3. Жустин Енен показа на какво е способна срещу Дементиева

Жустин Енен показа на какво е способна срещу Дементиева

Белгийката отново е в големия тенис след зрелищен мач с рускинята

Жустин Енен показа огромна класа. Във втория кръг на "Аустрелиън Оупън" бившата номер 1 в света, която се завърна след 20 месеца извън корта, надигра със 7-5, 7-6(5) Елена Дементиева в зрелищен мач, продължил 171 минути.

Белгийката показа изключителната си класа и изправи на крака „Род Лейвър Арина”, карайки всички да я поставят отново сред претендентите за короната в Мелбърн.

В този мач сервисът между двете не бе оръжие. От 24 гейма двете тенисистки си направиха общо 13 пробива.

Мачът тръгна обещаващо. Още първите два гейма продължиха цели 20 минути. До края на първия сет Дементиева стигна първа до сетбол. Рускинята имаше две възможности, отразени с уинъри от Енен.

След това носителката на 7 титли от „Големия шлем” стигна също до точка за затваряне на първата част и не сгреши.

Във втория сет Дементиева дръпна с 2-0, но Енен изравни. Логично изходът трябваше да се разреши в тайбрек, тъй като и двете бяха много равностойни.

В него Дементиева поведе с 3:1, за да стане 5:3 после за Енен. След това обаче рускинята обърна резултата и стигна до сетбол при 6:5. Последваха нови две точки за нейната опонентка, а при мачбола си Енен реши да играе изненадващо и излезна веднага на мрежата. С прекрасно бекхенд воле тя затвори мача.

Точката беше от изключително значение, тъй като при 5:6 Енен имаше схващане на крака и едва ли щеше да издържи до края на мача на такова темпо.

В следващия кръг белгийката ще има нов много труден опонент - миналогодишната четвъртфиналистка Алиса Клейбанова, която има изключителен сервис и тяло, готово за мъжкия тенис.