Берое си гарантира място на плейофите в НВЛ

Берое 2016 (Стара Загора) победи гостуващия Пирин с 3:0 (25:14, 25:17, 25:21) в среща от 18-ия кръг на мъжкото волейболно първенство на България. Домакините нямаха никакви проблеми в двубоя, в който доминираха изцяло. Така Берое 2016 подпечата мястото си на плейофите.Това е пета поредна победа за волейболистите на Мирослав Живков, които през този сезон показаха голямо израстване в представянето си.

Стефан Иванов беше най-резултатен за Берое с 19 точки, 10 точки добави Алексей Землянко. За Пирин се отличи Дейвид Кръстев с 16 точки. Берое е на четвърто място в класирането с 12 победи и 6 загуби, а отборът от Разлог е с баланс 6-12.

"Доста зле посрещахме, проблемът ни е там през целия сезон. Трябваше да натиснем със сервис, да посрещнем, да си изиграем ситуациите. Предстои ни среща с Монтана, в нашата зала и се надявам да дадем най-доброто от себе си", каза капитанът на Пирин Дейвид Кръстев.

“Очаквах да играем добре. Борихме се за победата. Пирин определено подобряваше играта си с всеки изминал мач. Подходихме много отговорно към този двубой. Имат много добър разпределител, много състезатели с опит, които не са за подценяваме. Затова играхме толкова силно първите два гейма. Малко загубихме концентрация в третия, но все пак успяхме с чиста победа. Поздравяваме момчетата, че направиха максимума. Ние си поставяме за цел всеки един мач да се опитваме да надгрждаме. Търсим израстване индивидуално и отборно. Не сме направили всичко, което можем. Има хора в отбора, които през годините са показали професионализъм. Най-опитните ни волейболисти тепърва могат да дават най-доброто. Пожелавам си да сме здрави. Нямаме много дълга скамейка, но имаме много млади хора, които искам да показват амбиция във всяка тренировка. Дано тези млади състезатели да успеят в бъдеще да имат спортни успехи е да видят това, което им се дава като информация отвън от нас.

Една пълна зала на националния празник винаги създава добра атмосфера", заяви старши треньорът на Берое Мирослав Живков.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години