Казийски поведе Тренто към полуфинал на Световното клубно

Българският нападател бе най-резултатен при успеха над Пайкан

Българският нападател Матей Казийски реализира 23 точки и беше най-резултатен при победата на Тренто над иранския Пайкан с 3:1 (25:20, 25:21, 25:27, 25:19) в мач от група "Б" на Световното клубно първенство по волейбол за мъже в Бетим (Бразилия).

С успеха на старта италианците, които са рекордьори на надпреварата с пет титли, си гарантираха класиране за полуфиналите заедно с другия отбор в групата - бразилския Минас, тъй като Пайкан допусна второ поражение в турнира и загуби шансове да продължи напред.

"Двата отбора бяха добре подготвени и играха на добро ниво. Контролирахме първите два гейма, но в третия, въпреки че успяхме да се възстановим след лошото начало, не можахме да го завършим добре. Все пак спечелихме следващия, а с това и мача. За нас важното е да продължим да се адаптираме. Идваме от зимно време в Европа, а тук е много горещо. Мисля, че и сервисите ни ще се подобрят, когато свикнем с условията в залата. Всеки следващ мач ще бъде по-труден, не само защото съперниците ни стават още по-сериозни, но и защото ще трябва да се справим с предизвикателството да играем в последователни дни", коментира капитанът на тима Казийски, който е беше избран за най-полезен играч (МВП) на турнира при първия триумф на Тренто през 2009 година.

Италианците и Минас ще играят в пряк двубой за първото място тази нощ.

Дебютантът в състезанието Перуджа също стартира с успех над бразилския Волей Рената с 3:0 (25:22, 25:16, 25:21) в група "А" и си осигури продължаване напред заедно със защитаващия титлата си домакин Сада Крузейро.

Капитанът Вилфредо Леон беше най-резултатен за италианците с 13 точки.

Перуджа и шампионите от миналия сезон ще определят победителя в групата в пряк двубой утре рано сутринта българско време.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години