Банско и Миньор не си вкараха при леден вятър на "Царско село"

Банско изигра две контроли за ден, като в първата победи софийския Елит с 4:2

Отборът на Банско завърши ударно първия етап от подготовката си след две контроли, играни в един ден. Преди отпътуването си за Турция хората на Александър Томаш първо победиха столичния нискоразреден Елит с 4:2, а следобед фиксираха нулево равенство срещу Миньор (Пк).

Двата двубоя се играха на идеално почистени­те и подготвени терени на „Царско село", но под непрекъснат бръснещ вятър, който се оказа най-проблематичен за вратарите. Практически в две­те срещи треньорският екип на тима под Тодорка имаше възможност да използва два отделни със­тава, като само някои играчи като Костадин Слаев, Христо Думанов, Димитър Чалин записаха ми­нути и в двете контроли.

Впървия двубой Банско дръпна в резултата още в 3-тата минута, когато след извеждащо подаване на Атанас Чипилов Радослав Калистрин записа името си сред голмайсторите. 17 минути по-късно след пряк свободен удар Руслан Иванов сложи топката на главата на Йордан Лечов, който удвои. Малко преди края на първата част Елит намали резултата.

Няколко минути след подновяването на играта Банско отново дръпна в резул­тата след гол на Калоян Стоянов. Малко след то­ва интригата бе върната, след като столичани на­малиха за втори път резултата след грешка на Ге­орги Ангелов, който позволи да му бъде отнета топката от противников състезател. Крайното 4:2 оформи Руслан Иванов в 79-ата минута, след като бе изведен от Стоянов.

В двубоя срещу Миньор в късния следобед в игра за Банско се появиха но­вопристигналите в клуба Георги Георгиев и Нико­ла Мицански от Монтана. Синовете на бившите футболисти от близкото минало Георги Георгиев-Карчо и Пламен Мицански, за които тепърва ще се решава какво ще е бъдещето им в отбора на „козлите", загатнаха, че могат да помогнат на от­бора от зимния курорт.