Дунав повали Септември Сф с 2:1 след греди и червен картон (ВИДЕО)

Русенци се изкачиха до десетото място в класирането на Втора лига

Дунав спечели гостуването си на Септември с 2:1 в мач от 29-ия кръг във Втора лига.

"Драконите" вкараха два гола от дузпи през първото полувреме, като на два пъти Луис Пахама бе повален в наказателното поле от Иван Арсов. Мирослав Будинов пък беше безкомпромисен от бялата точка както в 25-ата, така и в 37-ата минута.В 25-ата минута изненадващо Дунав поведе в резултата. Иван Арсов допусна грешка, след която Луис Пахама се впусна с пробив към наказателното поле. Арсов опита да се реваншира с шпагат, но не игра с топката и повали офанзивния футболист на "драконите" в наказателното поле. Зад топката застана Мирослав Будинов, който прати топката в мрежата, въпреки че Шейтанов беше близо до спасяване.

Дванайсет минути по-късно Луис Пахама за пореден път направи страхотен пробив и успя да преодолее Асен Георгиев. На помощ дойде Иван Арсов, който обаче отново не внимаваше и препъна бързоногия играч на "драконите", което означаваше втора дузпа. Мирослав Будинов този път беше дори по-хладнокръвен, залъга Димитър Шейтанов и удвои преднината на своя тим.

Само осем минути игра от второто полувреме бяха нужни, за да се стигне до гол, който да върне Септември в мача. Мартин Стоянов центрира с левия крак към втора греда, където Мартин Тошев засече с глава и прати топката зад гърба на Николов - 1:2.

Четвърт час преди последния съдийски сигнал Септемри удари греда. Защитник на Дунав изби топката, но тя стигна до Айкут Рамадан. Халфът стреля с едно докосване от границата на наказателното поле, но фалцовият му изстрел срещна напречната греда.

Последните 5 минути от редовното време бяха много интензивни. Първо Жан Пиер Да Силва удари греда, след което последва корнер. След центрирането се стигна до още една греда, топката беше изчистена, а впоследствие Захари Атанасов се хвърли грубо в краката на Луис Пахама. Съдията не се поколеба и веднага вдигна червен картон.

Футболист от Серия D има интерес да пробва късмета си в България (видео)