Класическа победа за Калиакра (Каварна)

Каварненският тим победи с класическото 3:0 Родопа Смолян в последен мач от деветия кръг на Източната Б группа. Така "българското Каляри" се изкачи на седма позиция с 14 точки, а Родопа остана на 5-та позиция с 15.

Каварненският тим победи с класическото 3:0 Родопа Смолян в последен мач от деветия кръг на Източната Б группа, съобщи радио "Добруджа".
Калиакра откри резултата още в 3-та минута, след дежурното изпълнение с глава на нападателя Иван Петков. След това домакините имаха възможност да удвоят резултата, но Тодор Радомиров направи два сериозни пропуска. Първо останал сам срещу вратаря Арсов стреля в аут, а след това уцели гредата. До края на първата част удар на Садула бе избит от голлинията от капитана на гостите Софрониев.
Второто полувреме надмощието на Калиакра продължи и в 62-та минута Петков отново надскочи отбраната и с глава вкара за 2:0. Минути преди края на срещата, след фаул срещу голмайстора, в центъра на терена настана истинско меле, в което се включиха почти всички футболисти. Най-активни бяха Диян Кателиев от Калиакра и Софрониев от Родопа. Съдията Ставров изгони капитана на гостите и декорира в жълто Кателиев. В 89-та минута Стоилов преодоля вратаря Арсов и върна топката към Стойков, но Великов от гостите спря удара на самата голлиния с ръка и закономерно получи червен картон.  Калиакра получи правото да изпълни дузпа и след изпълнението на Стойков резултатът стана 3:0. Така българското Каляри се изкачи на седма позиция с 14 точки, а Родопа остана на 5-та позиция с 15.
Николай Митов: Надхитрихме Монтана, това беше целта