2. Зимни спортове
  3. Вашингтон с пета поредна победа в НХЛ

Вашингтон с пета поредна победа в НХЛ

Надви Филаделфия Флайърс

Отборът на Вашингтон Кепиталс спечели с 6:3 домакинството си на Филаделфия Флайърс в единствения мач от програмата на Националната хокейна лига, игран тази нощ.

Столичани регистрираха петия си пореден успех от началото на сезона, като той дойде след много силна игра в първите 30 минути на двубоя, в които те вкараха четири безответни гола.

Тейлър Редиш даде преднина на домакините по-малко от пет минути след началото, а с три гола в рамките на пет минути в началото на втората третина резултатът набъбна до 4:0. Автори на попаденията станаха Ник Дауд, който вкара за 2:0, и Конър МакМайкъл на два пъти.

Гостите от Филаделфия покахаза признаци на събуждане след това, но вече беше твърде късно. Травис Конечни и Оуен Типет намалиха до 2:4 до края на втората третина, а новобранецът Матвей Мичков съкрати изоставането на "летците" до само гол 13 минути преди края.

До обрат обаче не се стигна, тъй като в заключителните три минути Пиер-Люк Дюбоа и Александър Овечкин бяха точни за Вашингтон за крайното 6:3.

В класирането в Столичната дивизия Вашингтон е на трето място с 10 точки от 6 мача. Филаделфия е на последната осма позиция с 3 точки от 7 мача, като тимът загуби всеки от последните си четири в редовното време.

Жената на Алберт Попов го мотивирала с въпрос: Ти имаш ли шанс изобщо?

Най-добрият български скиор - Алберт Попов говори преди старта на сезона

Швейцария е фаворит за домакинство на зимната Олимпиада през 2038

Очаква се до началото на 2027 Швейцария и МОК да бъдат готови с цялостния план за организацията

Фурнаджиев: Очаквам националният отбор за жени да бъде изненадата на Световната купа

Президентът на Българската федерация по биатлон възлага големи надежди на дамите ни