1:1 в битката за оцеляване между Локо (Мездра) и Сливен

Двата отбора запазват шансове за оставане в елита.

Локомотив (Мездра) и Сливен завършиха 1:1 в битката за оцеляването в елита. Така двата отбора не успяха да разплетат напълно възела около това кой ще остане в "А" група.

Домакините изпуснаха шанса си да настигнат конкурентите си Сливен и Локомотив и остават сред изпадащите тимове.

Димитър Петков откри резултата за домакините в 20-ата минута, а Ямуков направи 1:1 в 42-ата.

През първата част мачът бе равностоен, но все пак с лек превес за домакините. В 20-ата минута Страти Илиев центрира перфектно отдясно след пряк свободен удар в малкото наказателно поле, където Димитър Петков бе оставен непокрит и засече от упор с глава топката за 1:0

Три минути преди края на полувремето обаче Сливен изравни. Ямуков проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Миранда стреля, Господинов изби, а центриралият халф добави кълбото във вратата.

През вторите 45 минути отборът от Мездра натисна здраво съперника си и пропусна няколко много добри възможности за гол. В 47-ата минута силен удар на Керчев от границата на пеналта бе избит от Тодоров и миг преди Иса да добави кълбото във вратата, вратарят със сетни усилия го изпревари.

Секунди след това пък Страти Илиев нацели гредата след пряк свободен удар.

В 78-ата минута обаче и Сливен имаше шанс да направи обрата пълен, след като Ямуков изпусна сам срещу Тодоров.

В последните секунди на срещата пък преотстъпеният от Левски Боян Табаков стреля много добре, но Тодор Тодоров с блестяща намеса спаси своя отбор.

Така битката на дъното остава нерешена. Локомотив Мездра ще вземе службени три точки от Ботев и след това е домакин на Миньор. Сливен са домакини в следващия мач на Пирин, а после гостуват на Левски. Сливен в момента има преднина от 5 точки пред Локо (Мездра) и само още една точка ще ги остави със сигурност в елита и догодина.