3. "Синята" мъка няма край - 2:2 срещу Локо (Пд)

"Синята" мъка няма край - 2:2 срещу Локо (Пд)

Даксон лиши Левски от победа с феноменален гол в 90-та минута.

Локо (Пд) и Левски завършиха 2:2 в мач от 8-ия кръг на "А" група. Двубоят бе наситен с взривоопасни емоции и зрелищни положения, но в крайна сметка двата отбора не излъчиха победител и взеха по една точка. Локо и Левски като цяло показаха хъс, желание за победа и стремеж за излизане от кризата, в която се намират.

"Сините" поведоха с 2:0 до почивката, но допуснаха изравняване. В герой за Локо се превърна скандалният бразилец Даксон. Той прати топката в мрежата на вратаря Цветан Димитров в 90-та минута от пряк свободен удар от около 35 метра. Преди това капитанът Димитър Илиев бе намалил резултата в 51-та минута.

Даксон лиши Левски от първа победа от 29 август насам. Тогава "сините" надвиха Славия с 3:1 в мач от четвъртия кръг на първенството. Все пак столичният гранд прекъсна серията си от пет последователни загуби - срещу Локо (Сф) (1:2), Виляреал (0:1), ЦСКА (0:2), Черноморец (0:1) и Лацио (0:4).

Седрик Бардон откри резултата с гол от дузпа в 33-ата минута, а Христо Йовов удвои преднината на своите в 44-ата минута. Капитанът на Локомотив намали резултата в 51-ата минута, а крайното 2:2 оформи Даксон в самия край на мача.

Привържениците на „смърфовете” отново бяха изразителни в отстояването на своята позиция с мълчалив протест и дежурните плакати срещу Галя Топалова.

Първите минути на срещата, която се игра пред около 4000 зрители на стадион „Локомотив” в Пловдив не предложиха много динамика и взривоопасни емоции, но с течение на времето темпото на игра се ускориха.

Първото сериозно положение в мача дойде в 6-ата минута, когато Даксон излезе на чудесна позиция, изпревари двама защитници в синьо и нахлу в наказателното поле на домакините. Младият вратар на Левски Цветан Димитров се хвърли в краката му и улови, но при спасяването получи лека контузия.

В 15-ата минута Георги Христов навлезе в наказателното поле на домакините и се опита да лъже вратаря Кирил Акалски, но се засуети и черно-бялата защита изчисти топката. Три минути по-късно Даксон центрира опасно в наказателното поле на гостите, негов съотборник засече с глава, но ударът му беше неточен и Рабех изчисти.

В 23-ата минута Левски направи втори фрапантен пропуск след като Йовов нахлу отдясно и остана само срещу Акалски, но стреля слабо в тялото на вратаря.

Напористите атаки на „сините” все пак дадоха резултат и в 33-ата минута Седрик Бардон откри резултата с гол от дузпа. Вратарят на домакините Акалски фаулира навлизащия в наказателното поле Йовов и съдията посочи бялата точка. Французинът не сбърка и изпрати топката в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно „смърфовете” пропуснаха чудесна възможност да изравнят резултата след като Дани Кики центрира към Рафаел, той остана сам срещу Цветан Димитров, но стреля неточно и изпрати топката в аут.

Попадението на „сините”, което дойде след дълга голова суша, сякаш окрили футболистите и те все по-настойчиво се хвърляха да търсят втори гол.

Така в 40-ата минута Христо Йовов, който днес изигра много силен мач получи хубав пас от Веселин Минев и простреля Димитров от ъгъла на наказателното поле.

До края на първата част не се стигна до нищо сериозно пред някоя от двете вртати и „сините” се оттеглиха на почивка с аванс от два гола.

Тази преднина в никакъв случай не успя да прекърши духа на „локомотивци” и в 49-ата минута Даксон отправи мощен удар от фаул директно към вратата, но топката мина на около метър над напречната греда. Две минути по-късно съдбата се усмихна на домакините и те се върнаха в мача с гол на капитана Димитър Илиев, който се измъкна от защитник в синьо и засече центриране на Рафаел.

В 58-ата минута Бардон центрира опасно в наказателното поле на Локо, където Йовов се включи чудесно, но топката прелетя встрани от вратата на Акалски.

Десет минути по-късно Йовов отправи нов изстрел към вратата на домакините след центриране на Жоазиньо, но стражът отрази удара му.

Двата отбора редуваха атаките към двете врати и всячески демонстрираха, че желаят победата повече от всичко.

Футболистите на Иван Маринов обаче показаха повече характер и в 90-ата минута вкараха втори гол, с който скършиха ентусиазма на „сините”. Минути преди тимът на Ратко Достанич да се поздрави с така жадуваните три точки, Даксон отбеляза уникално попадение от фаул и върна равенството в мача.

Оставащото време бе крайно недостатъчно за Левски да търси трети победен гол и така двата отбора си поделиха по една точка.

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3