3. Барса загря за Манчестър Сити и Реал с рутинна победа (ВИДЕО)

Барса загря за Манчестър Сити и Реал с рутинна победа (ВИДЕО)

Меси вкара два пъти и прати каталунците на 4 т. пред „Белия балет” преди „Ел Класико”

Барселона постигна пета поредна победа във всички турнири и дръпна с 4 т. пред втория Реал (Мадрид), след като спечели с 2:0 гостуването си на Ейбар от XXVII кръг на испанската „Ла Лига”.

И двете попадения за каталунците, които след 4 дни играят с Манчестър Сити в Шампионска лига, а след още толкова приемат Реал в „Ел Класико”, вкара звездата им Лионел Меси и така той вече има с два гола повече от Кристиано Роналдо в битката при реализаторите.

Аржентинският маестро откри резултата в 31-ата минута от дузпа, която бе отсъдена, след като негов шут спря в ръката на играч от домакините.

Точно преди почивката Луис Суарес бе близо до второ попадение, но ударът му бе блокиран и така Барса се оттегли на почивка с минимален аванс.

Малко след паузата обаче той бе удвоен. В 54-ата минута, след изпълнение на корнер от Иван Ракитич непокрит в пеналта бе оставен Лео Меси, а той се разписа с глава за 2:0.

Впоследствие на терена се появи и Шави Ернандес, който записа своя мач номер 750 с екипа на каталунците.

В самия край домакините имаха шанс да намалят резултата, но резевата Федерико Пиовакари нацели гредата от близка дистанция.

Така Ейбар понесе осма поред загуба и остана с 27 т. след също толкова срещи.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост