Бомба на Чуамени продължи рейда на Реал Мадрид в Ла Лига (ВИДЕО)

Мадридчани с успех с 1:0 над Майорка

Реал Мадрид постигна успех с 1:0 над Майорка при визитата си на Балеарските острови от 31-вия кръг на Ла Лига. Така „кралете“ събраха 78 точки на върха в класирането, на 11 пред Барселона преди мача на каталунците с Кадис. Майорка е 15-и с 31 точки.

В 33-ата минута Джуд Белингам пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

В 48-ата минута „кралете“ все пак излязоха напред в резултата. След центриране от корнер отбраната на Майорка не се справи и изчистената топка падна на крака на Орелиен Чуамени, който изстреля вликолепен удар към десния ъгъл, с който преодоля Предраг Райкович за 0:1.

В 73-ата минута Федерико Валверде пропусна още по-голям шанс, след като стреля от няколко метра, но ударът му бе блокиран току пред голлинията.

Само минута след пропуска на уругваеца Сержи Дардер пропиля добра възможност да изравни резултата, след като получи много свободно пространство около себе си и нанесе страхотен удар от далечна дистанция към горния десен ъгъл, но Лунин направи страхотно спасяване.