3. Два гола в продълженията класираха Манчестър Сити на 1/4-финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Нюкасъл имаше предимство, но не вкара в редовните 90 минути и после загуби с 0:2

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 след продължения на "Сейнт Джеймсис Парк" и се калсира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата в Англия. Негредо и Джеко вкараха за "гражданите" в първите допълнителни 15 минути след бледи редовни 90, в които "свраките" изпуснаха победата.

Алан Пардю направи 5 промени от загубата през уикенда от Съндърланд. Амеоби, Янга-Мбива, Айдара, Анита и Папис Сисе също започнаха от първата минута.

Мануел Пелегрини беше още по-радикален и смени цели 10 човека, включително и Джо Харт, който бе отстъпил мястото си на вратата на Костел Пантилимон.

Сити бе спечелил последните си 8 мача срещу „свраките”, а Нюкасъл нямаше успех срещу „небесносините” от септември 2005 година. В първия кръг от Висшата лига „гражданите” пак биха с разгромното 4:0 на „Етихад”.

Амеоби стреля и Сисе опита да отклони към врата, но малко не му стигна. Стеван Йоветич се контузи много рано и още в 10-ата минута бе заменен от Алваро Негредо.

Положенията пред двете врати хич не бяха много, а агресивността и скоростта в играта на Сити липсваха.

След половин час удар на Сисоко бе блокиран, а при добавката Пантилимон спаси нисък диагонален удар на Амеоби.

В 32-ата минута удар на Сисе с глава беше блокиран, топката се върна в сенегалеца, който прати успоредно на голлинията и там Амеоби от няколко метра засече в мрежата. Голът обаче беше правилно отменен за засада на Шола Амеоби.

Боята спря удар на Гуфран след центриране на Сисе, а Върнан Анита стреля ужасно при повторния опит – аут.

До почивката Нюкасъл напълно доминираше, но не стигна до гол, а за 45 минути Манчестър Сити имаше само един точен удар в очертанията на вратата, пазена от Тим Крул.

Само във владеенето на топката Сити имаше предимство, но то не водеше до опасности.

И след почивката мачът не живна осезаемо. Крул спаси удар на Навас, а Пантилимон се справи с опит на Анита отдалеч.

Хесус Навас открадна от вратаря Крул в 63-ата минута, но Милнър не можа да нацели празната врата от границата на наказателното поле вдясно. Джеко изпревари прекия си пазач при центриране на Навас, но с глава стреля неточно.

Босненецът технично чукна за Негредо, но той направи ненужно докосване и от малък ъгъл спечели само корнер.

Редовните 90 минути плюс добавените 4 не стигнаха на двата отбора да намерят път към противниковата врата и леко отегчените зрители на

„Сейнт Джеймсис Парк” изгледаха две продължения по 15 минути, които не им донесоха нищо хубаво. Нищо хубаво, защото още в първия четвърт час Сити реши мача в своя полза.

Но първо „свраките” изпуснаха най-чистия си шанс в мача. Бен Арфа изведе Папис Сисе сам срещу вратаря, но таранът стреля право в тялото на Пантилимон от много близо.

В 99-ата минута домакините бяха наказани. Давид Силва разтегли за Джеко на фланга, той пусна за Негредо в наказателното поле и испанецът се разписа под Тим Крул за 1:0.

Последната минута на първото продължение донесе нов гол за „гражданите”. Милнър направи двойно със Силва, а после даде отличен пас в коридор за Джеко, който заобиколи Крул и на празна врата удвои – 2:0.

Милнър бе неточен вече през вторите 15 минути, а Лескът на два пъти изчисти пред своята врата и не позволи на домакините да върнат интригата.

Давид Силва прати изстрел покрай целта, но Манчестър Сити се поздрави с успеха и продължава напред.
Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи