3. Фернандо Торес си върна стария блясък, Челси открадна 2:1 над Манчестър Сити в края (ВИДЕО)

"Стамфорд Бридж" ликува след фрапанта грешка в защитата на "гражданите", Хлапето с гол и асистенция

Челси победи Манчестър Сити с 2:1 в голямото дерби от 9-ия кръг на Висшата лига Въпреки един непростим пропуск, Фернандо Торес заблестя със стария си блясък и се отчете с победен гол и асистенция.

Победата на "Стамфорд Бридж" изведе Челси до втора позиция с 20 точки, колкото има и Ливърпул, а лидерът Арсенал има 22. Манчестър Сити е шести с 16. Това бе шеста загуба за Мануел Пелегрини от 8 сблъсъка срещу Специалния.

Преди началния съдийски сигнал мнозина специалисти определяха битката като пряк сблъсък за титлата, въпреки че Челси и Манчестър Сити в момента изостават от лидера Арсенал.

Жозе Моуриньо бе доволен от карето в атака, което победи Шалке през седмицата, и отново заложи на Торес като централен нападател и Оскар, Азар и Шюрле зад него. Мата, заедно с новите попълнения Вилиян и Ето’о останаха на пейката.

Мануел Пелегрини потърси сигурността и в предни позиции започна Агуеро, като Негредо и Джеко останаха резерви, а Яя Туре играеше в по-предни позиции, защото Фернандиньо и Гарсия бяха пред защитата.

В началните минути двубоят вървеше предпазливо и без сериозни заплахи за двамата вратари.

Сабалета си изкара жълт картон след две влизания в краката на Азар и Торес, а все по-уверената игра на Хлапето в предни позиции даде импулс на Челси, който напълно доминираше от 25-ата минута до почивката.

Торес обаче направи един от марковите си непростими пропуски в 28-ата минута. Той получи пас зад защитата при съмнително положение за засада, флагът не бе вдигнат, но от 5-6 метра сам срещу Джо Харт той стреля над вратата.

Торес се реваншира за пропуска в 33-ата минута и сам изработи първия гол. Испанецът надбяга Клиши на фланга, стигна почти до аутлинията и пусна успоредно за Шюрле, който от непосредствена близост само подложи крак и прати в мрежата – 1:0.

Последва нова комбинация между Торес и Шюрле, но Джо Харт скъси ъгъла и спаси удара на германеца.

В 36-ата минута Хлапето показа отиграване от най-добрите си дни. Торес получи отляво, финтира и с много техничен параболичен удар тресна напречната греда на безпомощния Джо Харт.

Сити тества Чех с удар на Агуеро, който бе спасен. В края на полувремето Тери и Туре не бяха точни с глава, а котдивоарецът сложи точка на първата част с много мощен удар, минал над гредата.

Втората част започна шокиращо за домакините и Сити изравни с брилянтен гол на Серхио Агуеро. Кун се измъкна зад защитата след пас на Насри и без да се бави с левия крак препарира Чех с перфектен шут в горния ляв ъгъл за 1:1 в 49-ата минута.

Еден Азар се опита да спечели дузпа в 55-ата минута, но въпреки че имаше контакт със Сабалета, белгиецът падна прекалено театрално и Хауърд Уеб замълча.

Торес стреля право в ръцете на Харт след пряк свободен удар на Лампард, а Чех спаси също в идентична ситуация пред другата врата.
Моуриньо направи двойна смяна и освежи средата на терена с Микел и Вилиян, които заеха местата на Лампард и Шюрле.

Напрежението се покачваше, а двата отбора търсеха победата и не бяха доволни от точката.

Пелегрини пусна в игра Хесус Навас 20 минути преди края, а после и Коларов.

Мачът вървеше към реми, но фрапантна грешка в защитата на Сити позволи на Фернандо Торес да ознаменува отличната си игра с победен гол.

Дълъг пас за Торес накара Джо Харт да излезе напред, но Настасич с глава прехвърли своя вратар и остави Торес на празна врата, а Хлапето не сбърка за 2:1 и хвърли трибуните в екстаз. Така той завърши чудесната за себе си седмица, в която вкара и два гола на Шалке.

След победния гол Моуриньо бурзо изрази радостта си и попадна в прегръдките на феновете на „Стамфорд Бридж”, които еуфорично изпратих отбора си с овации и песни след победата.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи