3. Гол от засада спаси „гражданите” от загуба в Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол от засада спаси „гражданите” от загуба в Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Агуеро вече има 100 попадения във Висшата лига и 11 в 9 мача срещу „свраките”

Нюкасъл и Манчестър Сити не се победиха след равенство 1:1 в отложен мач от XXVII кръг на Висшата лига.

Двубоят се игра на „Сейнт Джеймсис Парк” пред 46 424 зрители, а още преди началото ме се стигна до любопитен момент.

Невръстният син на новоизбрания капитан Муса Сисоко бе седнал на резервната скамейка, а с идването си треньорът на домакините Рафаел Бенитес се пошегува, като му връчи лист и химикал.

Надали обаче на испанският специалист му бе до смях в 14-ата минута, когато Серхио Агуеро откри резултата със своя стотен гол в английския елит.

Аржентинският нападател бе в явна засада при центрирането на Алекс Коларов от свободен удар, но попадението му с глава беше зачетено и той се превърна в 25-ия футболист, достигнал кота от 100 гола в Премиършип.

Агуеро успя да го стори за едва 147 мача, като 11 от попаденията вкара в последните си девет двубоя със „свраките”.

Не след дълго справедливостта възтържествува и Нюкасъл успя да отговори. Това се случи в 31-ата минута, когато именно Сисоко намери Върнан Анита пред пеналта.

Холандецът финтира съперник и с прецизен изстрел по диагонала матира рожденика Джо Харт, навършил днес 29 години, за да изравни - 1:1.

Почивката дойде при този резултат, а след нея по-настойчиви бяха футболистите на домакините, които се борят за оцеляване.

Нито „свраките”, нито „гражданите” обаче съумяха да отбележат попадение до края и така срещата приключи при равенство.

След него Нюкасъл вече има 29 точки и изостава само с две от първия спасяващ се Норич.

Манчестър Сити пък остава на трето място с 61 т. в своя актив, но дава шанс на Арсенал да го измести от тройката преди прекия двубой в предпоследния кръг на осми май.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит