3. КЪСНА ДРАМА: Интер взе дербито с Наполи с гол на резерва в последната минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите от Неапол приключиха мача с 9 човека и не можаха да се възползват от грешката на Юве

Интер спечели драматично дербито от XVIII кръг на Серия А, след като се наложи над гостуващия Наполи с минималното 1:0.

Единственото попадение падна на „Джузепе Меаца“ в последната минута на мача и бе дело на появилия се малко по-рано като резерва Лаутаро Мартинес.

Той влезе на терена в 83-ата минута, а в 81-ата гостите останаха с човек по-малко заради невъздържана реакция на Калиду Кулибали.

В самия край на двубоя Лоренци Инсиние също получи червен картон и така неаполитанци приключиха срещата с девет човека.

Домакините сякаш искаха повече успеха, а и гостите нямаха късмет, защото още през първото полувреме капитанът им Марек Хамшик получи травма и трябваше да бъде заменен от Карло Анчелоти.

„Нерадзурите“ пък можеха да поведат още в третата секунда, защото веднага след изпълнението на центъра техният капитан Мауро Икарди стреля към вратата и нацели гредата.

Първата добра атака на Наполи бе в 16-ата минута, когато Лоренцо Инсиние стреля и Самир Ханданович отрази, а после Квадво Асамоа изчисти топката.

В 23-ата минута Никола Максимович замени контузения Хамшик, а в 31-ата Иван Перишич вкара топката във вратата на Мерет, но страничният съдия сигнализира за засада и попадението не бе зачетено.

Малко преди почивката Жоао Марио пропусна с глава, а точно преди паузата Кулибали изчисти топката от голлинията след удар на Икарди.

През второто полувреме голови положения почти липсваха, но в 81-ата минута Наполи остана с човек по-малко, защото Кулибали фаулира Матео Политано до тъчлинията и получи жълт картон, на който реагира бурно и видя втори такъв.

Въпреки това, Наполи имаше шанс да поведе в самия край, но Квадо Асамоа блокира на голлинията удар на Пьотр Желински.

Така се стигна до 91-ата минута, в която резервата Лаутаро Мартинес се възползва от грешка в защита на Максимович и с левия крак вкара третия си гол с екипа на Интер.

Той обаче безспорно е най-важен в досегашната кариера на 21-годишния аржентинец, пристигнал това лято от Расинг срещу сумата от 23 млн. евро.

След това Лоренцо Инсиние не сдържа нервите си и получи директен червен картон, а в крайна сметка Наполи спря серията си от четири спечелени визити в Серия А и не можа да се възползва от ремито на лидера Ювентус по-рано през деня.

Интер пък записа седми последователен успех вкъщи, постигайки шести поред на нула, за да стопи на пет точки разликата до второто място.

То е заемано от Наполи, който има 41 в своя актив, с девет по-малко от шампиона Ювентус.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Мерет, Алан, Албиол, Кулибали, Марио Руй, Кайехон, Фабиан, Хамшик, Желински, Милик Инсиние;

ИНТЕР: Ханданович, Дамброзио, Де Врай, Шкриниар, Асамоа, Борха Валеро, Брозович, Жоао Марио, Политано, Перишич, Икарди;

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1