3. Кристъл Палас се подигра с шампионските амбиции на Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” останаха извън топ 3 след четвъртата си поредна загуба далеч от дома

Манчестър Сити понесе четвърта поредна загуба като гост, след като изненадващо отстъпи при визитата си на Кристъл Палас с 1:2 и така остана на четвърто място в класирането преди градското дерби с Юнайтед в неделя.

Мачът се игра пред 24 718 зрители в Лондон и бе последен от програмата на XXXI кръг от английската Висша лига, но след него гостите могат да имат претенции към съдийството, защото при първия гол на „орлите” останаха съмнения за засада, а след това бе подмината и игра с ръка в пеналта на Глен Мъри.

В 11-ата минута, след една силно изритана напред топка от вратаря на гостите Джо Харт, се стигна до необмислено излизане на колегата му, който бе преодолян пред пеналта от Давид Серхио Агуеро. Аржентинецът обаче не стреля, а подаде към Давид Силва, чийто удар бе спасен с рамо от възстановилия позицията си страж Джулиан Сперони.

В 19-ата минута пък самият Агуеро получи пас в дъгата пред пеналта и веднага отправи удар към далечния ъгъл, но топката срещна страничната греда. Впоследствие натискът на „гражданите” започна да става все по-сериозен, ала защитата на домакините бе добре подредена, макар и най-често в собственото си наказателно поле.

Отново Агуеро опита удар в 31-ата минута, но шутира над вратата, а секунди след това се случи нещо неочаквано, защото „орлите” поведоха.

В 33-ата минута се стигна до корнер за лондончани, но центрирането към близката греда бе блокирано. После обаче последва ново такова, този път далеч по-балонно, а Скот Дан се измъкна зад гърба на защитата, макар и да останаха съмнения за засада, след което подаде към Глен Мъри и той откри резултата с удар отблизо – 1:0.

Така нападателят на домакините заби своя пети гол в също толкова мача и даде преднина на своя тим преди почивката. Веднага след нея пък авансът на „орлите” бе увеличен.

В 48-ата минута Джейсън Пънчън изпълни отлично един пряк-свободен удар и направи 2:0.

Малко след това се стигна до куриозен момент, защото наставникът на гостите Мануел Пелегрини даде нареждане за смяна, но капитанът Венсан Компани пожела да остане на терена и в крайна сметка не напусна, макар че таблото с номера му вече бе вдигнато от четвъртия рефер Лий Пробърт.

В 70-ата минута гостите напълно заслужено поискаха дузпа за игра с ръка на Глен Мъри в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка, въпреки протестите на „гражданите”.

В 73-ата пък Фернандиньо стреля по диагонала и Джеймс Макартър успя със сетни сили да изчисти топката на около метър пред голлинията.

В 77-ата минута все пак гостите успяха да намалят резултата, след като Яя Туре овладя една топка пред наказателното поле и с прецизен удар я прати неспасяемо в далечния ъгъл – 1:2.

До края обаче домакините запазиха преднината си и така постигнаха своята трета поредна победа, като вече имат 39 точки в актива си и изместиха Евертън от 11-ата позиция.

Манчестър Сити остана с 61 точки, като вече изостава с две от втория Арсенал и с цели 9 от лидера Челси, който е и с мач по-малко.