3. Ман Сити на полуфинал за Купата на Лигата след победа над Лестър (ВИДЕО)

Ман Сити на полуфинал за Купата на Лигата след победа над Лестър (ВИДЕО)

"Гражданите" биха с 3:1 като гости, Джеко с два гола

Елитният английски Манчестър Сити се класира с лекота за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата след като тази вечер победи с 3:1 тима на Лестър. Срещата се игра на стадион "Кинг Пауър".

Двубоят започна отлично за "гражданите", които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато Александър Коларов изпълни перфектно пряк свободен удар и заби кълбото в горния десен ъгъл на вратата на "лисиците".

След гола играта се понакъса, но въпреки това се създаваше усещането, че гостите владеят случващото се на терена.  В 39-ата минута Джеко шутира опасно с левия крак, но топката излезе в аут.

В 41-ата обаче босненецът бе безгрешен, след като засече с глава центриране на свой съотборник за 2:0.

През втората част Сити продължи да доминира и в 53-ата минута сложи окончателно точка на спора, след като Джеко овладя около точката за дузпата и с десния крак направи преднината на своите класическа.

До края на мача все пак имаше време за Лестър да се добере поне до почетно попадение и това стана факт в 77-ата минута, когато Дайер се възползва от хубаво подаване на Кончески и с левия крак оформи крайното 1:3.

Така Сити се класира за полуфиналите, жребият за които предстои да се изтегли.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи