3. Манчестър Сити размаза Уигън с 5:0, Йоветич и Навас вкараха първи голове на "Етихад" (ВИДЕО)

"Гражданите" бяха в страхотно настроение след успеха над Юнайтед и взеха реванш от Уигън за загубения финал във ФА Къп

Манчестър Сити взе поне частичен реванш от Уигън за загубата във финала за ФА Къп през миналия сезон и смачка „Латикс” с 5:0 в 3-ия кръг за „Кепитъл Уан Къп”. Стеван Йоветич почна като титуляр за отбора на Мануел Пелегрини и вкара два гола, а Джеко, Туре и Навас добавиха по още един.

„Гражданите” бяха в отлично настроение след разгрома с 4:1 над големия враг Манчестър Юнайтед в неделя и атмосферата на „Етихад” бе страхотна.

Сити имаше превес през целия мач и започна с две опасни положения след два корнера, но ударите с глава на Дедрик Боята бяха блокирани от вратаря на гостите Лий Никълс.

Джеко не бе точен с глава, а Марко Лопес центрира отлично, но плонжът на Милнър не се получи.

Португалецът Маркос Лопес продължи да прави добро впечатление. В 28-ата минута Йоветич залъга, че ще стреля, пусна за Лопес, но премереният удар с левия крак намери напречната греда.

„Небесносините” заслужено поведоха в 33-ата минута. Йоветич напредна отдясно, чукна за Фернандиньо, който веднага прехвърли зад защитата на Уигън и Един Джеко не сбърка за 1:0.

След почивката гостите буквално бяха пометени. Ричардс стреля неточно, а сантиметри разделиха Яя Туре от гол с глава, но попаденията тепърва предстояха.

Майка Ричарс проби отдясно с много мощ преди да изтече час игра и върна за Стеван Йоветич, който с неубедителен удар вкара дебютния си гол пред домашна публика за Сити – 2:0.

Яя Туре показа, че този сезон му е любимо да бележи от преки свободни удари. Котдивоарецът завъртя перфектно над стената в 76-ата минута за 3:0 и вкара пореден гол от пряк свободен удар след мачовете с Нюкасъл и Хъл.

7 минути преди края Милнър центрира отляво, получи се рикошет и Йоветич от почти невъзможно малък ъгъл вкара над притичалия Лий Никълс за 4:0.

Само 3 минути по-късно Хесус Навас вкара първия си гол за Сити и оформи крайното 5:0.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи