3. Манчестър Сити записа седма поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити записа седма поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” надвиха Суонзи с 3:2 в Уелс

Манчестър Сити започна годината така, както завърши миналата – с победа.

„Гражданите” спечелиха с 3:2 гостуването си на Суонзи и така оглавиха временното класиране във Висшата лига.

Първият мач от XX кръг на надпреварата не стартира добре за домакините от Уелс, защото още в десетата минута Пабло Ернандес се контузи и трябваше да бъде заменен, а четири минути по-късно Фернандиньо откри резултата, отбелязвайки първото попадение в Англия за 2014 година.

След гола на бразилеца обаче „лебедите” постепенно започнаха да налагат своя стил на игра под проливния дъжд на „Либърти Стейдиъм” и в добавеното време на първото полувреме Вилфред Бони възстанови статуквото, макар че при паса на Де Гузман бе в положение на засада.

След паузата „гражданите” заиграха по-концентрирано и в 58-ата минута шут на Яя Туре от малък ъгъл спря в мрежата на Герхард Тремел.

Германският страж на домакините се намеси неубедително 10 минути по-късно, когато отново трябваше да извади топката от мрежата си.

Тогава Александър Коларов отне една топка край тъчлинията от Уейн Раутлидж, напредна по фланга и с удар от ъгъла на наказателното поле вкара първия си гол от 14 месеца насам във Висшата лига.

Крайния резултат оформи Вилфред Бони с далечен шут в добавеното време на второто полувреме, който обаче само направи загубата на „лебедите” по-почетна.

Така те останаха на 11-а позиция с 21 точки от 20 мач, докато Манчестър Сити записа седма поредна победа и вече има 44 в своя актив и изпревари с две досегашния лидер Арсенал преди домакинството на „топчиите” срещу Кардиф Сити, стартиращо в 17:00 часа.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи