3. Манчестър Юнайтед на точка от топ 4 след мъчен успех в Норич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед на точка от топ 4 след мъчен успех в Норич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хуан Мата вкара единствения гол на "Кероу Роуд", двама контузени в лагера на гостите

Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа като гост, след като спечели с минималното 1:0 визитата си на Норич от предпоследния XXXVII кръг на английската Висша лига.

Така „червените дяволи” вече имат 63 т. и изостават само с една от градския съперник Манчестър Сити, който заема четвъртата позиция, даваща право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

Норич пък записа четвърта поредна загуба на нула и остана с 31 в своя актив, на две от първия спасяващ се Нюкасъл и с по-лоша голова разлика.

Наставникът на гостите Луис ван Гаал даде почивка на Дейли Блинд и младия Маркъс Рашфорд, а на загрявката преди срещата травма получи Антони Марсиал.

Още в началните минути пък и Матео Дармиан се контузи, докато малко по-рано Камерън Джером бе намерен непокрит в пеналта от Нейтън Редмънд и стреля с глава, но право в тялото на Давид де Хеа, спасил инстинктивно с крак.

После „червените дяволи” постепенно овладяха инициативата, но така и не стигаха до чисти голови положения. В 29-ата Крис Смолинг се извиси над всички в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата.

Така първото полувреме приключи без попадения, а веднага след паузата Хуан Мата изведе чудесно Андер Ерера и испанецът имаше шанс да открие от воле, но се подхлъзна и ударът му не намери целта.

Постепенно натискът на „червените дяволи” се засили, но чистите голови положения продължаваха да липсват.

Така се стигна до 71-ата минута, в която Себастиан Басонг не можа да прецени добре едно центриране и топката го прескочи, като по този начин Уейн Рууни остана сам срещу вратаря.

Капитанът на гостите се засуети, но успя да подаде към връхлитащия на скорост Хуан Мата и той вкара петия си гол срещу „канарчетата”, за да открие резултата.

Така Норич си остана любимият съперник на испанеца, чието попадение се оказа и победно.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи