3. На Великден Манчестър е „дяволски червен” (ВИДЕО+СНИМКИ)

На Великден Манчестър е „дяволски червен” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед отнесе градския съперник с 4:2 за първи успех в дербито от 2012-а насам

Манчестър Юнайтед отнесе градския съперник Сити с 4:2 в дербито на 32-ия кръг от Висшата лига пред над 75 000 зрители на „Олд Трафорд”. „Червените дяволи” постигнаха първата си победа в това дерби от 2012 година насам след четири последователни „небесносини” победи.

Серхио Агуеро отбеляза първия и последния гол в срещата. Между двата му гола за Юнайтед се разписаха Ашли Йънг, Маруан Фелайни, Хуан Мата и Крис Смолинг.

Така, Юнайтед продължава прекрасната си серия във Висшата лига, като това е шеста поредна победа за „червените дяволи” в първенството. Тимът на Луис ван Гаал остава в битката за второто място с 65 точки, като е на една зад Арсенал, докато Сити остава на четвъртата позиция с 61.

„Гражданите” започнаха изключително силно двубоя и само шест минути след неговото начало Хесус Навас бе изведен сам срещу Де Хеа, но испанският страж на Юнайтед спаси удара му. Последваха два корнера за Сити, като при втория Яя Туре стреля мощно, но ударът му бе блокиран от Майкъл Карик.

Тимът на Мануел Пелегрини продължи да натиска и в осмата минута откри резултата. Милнър изведе Давид Силва в наказателното поле, той центрира успоредно на голлинията към Агуеро, който от около метър се разписа на гола мрежа.

.

Само шест по-късно „червените дяволи” се върнаха в мача. Юнайтед изравни играта след гола на гостите и заслужено изравни в 14-ата минута. Де Хеа изпревари Агуеро при едно дълго подаване към аржентинеца и прати силно топката на десния фланг към Ерера. Испанецът пое и центрира към Ашли Йънг в наказателното поле. Английското крило първоначално не успя да засече топката добре, но впоследствие късметът му се усмихна, топката отново попадна в него и Йънг отблизо изравни.

В 27-ата домакините стигнаха до пълен обрат. Йънг центрира към далечната греда, където Фелайни стреля с глава. Харт сложи ръка на пътя на топката, но не успя да спре удара на белгиеца и кълбото влетя в мрежата му за втори път от началото на двубоя.

В края на полувремето Венсан Компани влезе доста грубо в краката на Дейли Блинд, но Марк Клатенбър му показа само жълт картон. При нарушението като че ли капитанът на „гражданите” получи травма и бе заменен на почивката от Мангала.

Втората част започна доста тихо в сравнение с началото на първата. Юнайтед имаше първата възможност за нов гол, но опасен удар на Рууни от пряк свободен удар бе спасен от Харт, а при добавката Карик не успя да стреля добре и шутира право в тялото на стража на Сити.

Малко след тази ситуация изглеждаше, че „гражданите” заиграха по-добре, но всичките им надежди да вземат нещо от това дерби се изправиха в 67-ата, когато Мата вкара третия гол за Юнайтед.

Рууни с извеждащ пас остави Мата сам срещу Харт и испанецът не се затрудни при завършващия удар. Повторенията обаче показаха, че Мата е бил в положение на засада при подаването на Рууни, но страничният арбитър не вдигна флага си.

В 73-тата минута „червените дяволи” отбелязаха и четвърто попадение. След прекрасно центриране на Йънг от свободен удар, Смолинг бе изпуснат и хладнокръвно с глава направи резултата 4:1.

Минута преди края на редовното време Серхио Агуеро оформи крайното 4:2. Това бе гол №100 за аржентинеца като играч на Манчестър Сити и той става играчът на „гражданите”, който стига стотицата в най-малко мачове – 157. Освен това, Агуеро отбеляза седмия си гол в последните си седем мача в градското дерби срещу Юнайтед.