3. Санчес и резервата Жиру изведоха Арсенал до върха точно преди Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съндърланд остана на дъното след четвърта поредна загуба и най-лошия старт в елита от 20 г. насам

Отборът на Арсенал поведе в класирането на Висшата лига, след като спечели с категоричното 4:1 визитата си на опашкаря Съндърланд.

Наставникът на „топчиите” Арсен Венгер нямаше как да разчита на осмина свои състезатели, но докато неговият колега Дейвид Мойс бе лишен от услугите на седем от възпитаниците си.

Първият мач от десетия кръг започна зле за „черните котки”, които остават единствени без успех от началото на сезона в Премиършип.

В 19-ата минута Ламин Коне не бе съсредоточен при едно центриране отдясно на Алекс Окслейд-Чембърлейн и Алексис Санчес го изпревари, за да открие резултата с глава.

До почивката "артилеристите" имаха няколко добри възможности да удвоят своя аванс, но ги пропиляха, а малко преди паузата капитанът на домакините Джон О’Шей получи травма и бе принудително заменен.

След паузата Съндърланд заигра малко по-добре и в 65-ата минута Джърмейн Дефоу успя да изравни от дузпа след нарушение на Петър Чех в пеналта.

Венгер реагира незабавно и пусна в игра Оливие Жиру, който му се отблагодари по най-добрия начин.

Френският таран отбеляза набързо два гола, разписвайки се с първите си две докосвания до топката.

Той влезе на терена в 69-ата минута и две по-късно вкара след пас на Кирън Гибс, а след още четири засече с глава центриране на Месут Йозил от корнер за 3:1.

Крайният резултат бе оформен от Санчес само две минути по-късно, когато чилиецът се разписа за 50-ти път в 106 мача с екипа на "топчиите".

Така, след най-лошия старт от 20 години насам, отборът на Съндърланд остана с две точки от 10 кръга на последната позиция, докато Арсенал вече е лидер с 23 в своя актив и то точно преди да гостува на Лудогорец във вторник вечер за мач от групите на Шампионска лига.

С по три точно по-малко имат Ливърпул и Манчестър Сити, които обаче са и с мач по-малко от лондончани.