3. Сити излезе на върха след труден успех над Нюкасъл (ВИДЕО)

Сити излезе на върха след труден успех над Нюкасъл (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 2:0 на "Сейнт Джеймсис Парк"

Отборът на Манчестър Сити направи нова крачка в борбата си за титлата, след като днес се наложи трудно с 2:0 над тима на Нюкасъл. Двубоят се игра на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" и бе от програмата на 21-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът започна с две добри възможности за "свраките", като първо Сисоко стреля неточно от малък ъгъл, а след това удар от около 10 метра на Гуфран бе блокиран от играч на гостите.

В 8-та минута обаче "гражданите" попариха устрема на своя противник, след като Коларов намери Джеко в наказателното поле, а той с левия крак не остави шансове на Тим Крул за 1:0.

Този гол обърка плановете на домакините и до края на полувремето те не създадоха нищо интересно пред вратата на противника, освен удар на Кабай от много малък ъгъл, който не затрудни Харт.

От своя страна "гражданите" също не създадоха кой знае какво, освен два неточни удара - по един за Негредо и Силва.

Сити започна по-добре второто полувреме и Негредо обстрелва на два пъти Крул, единия път неточно, а при другия стражът успя да спаси.

Последваха добри минути за "свраките", които натиснаха съперника си, но Кабай, Реми, Тиоте и Сантон пропусната да се разпишат.

В последните 10 минути гостите овладяха инициативата и натиснаха съперника си, като в крайна сметка съумяха да сложат точка на спора в даденото от рефера продължение, когато след бърза контраатака Негредо засече отблизо с левия крак за 2:0.

Преди това, в 86-ата минута Фернандиньо нацели гредата на Крул с глава след центриране на Навас.

След победата "гражданите" излязоха начело във временното класиране с актив от 47 точки, на 1 пред 2-ия Челси и на 2 пред 3-ия Арсенал, който обаче е с мач по-малко. Нюкасъл пък е 8-и с 33 точки.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи