3. Сити преби Блекбърн в преиграването и е на 1/8 финал (ВИДЕО)

Сити преби Блекбърн в преиграването и е на 1/8 финал (ВИДЕО)

"Гражданите" громят с 5:0 на "Етихад"

Елитният Манчестър Сити се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Англия, след като тази вечер се разби втородивизионния Блекбърн с 5:0 в преиграването на "Етихад". Първият мач между двата тима завърши наравно 1:1.

Това бе 7-ят път в 16 домакински мача през сезона (всички състезания), в който хората на Пелегрини вкарват 5 гола. До момента през сезона пък те са записали страховитите 99 гола във всички турнири.

Двубоят обаче не започна никак лесно за "гражданите", които трябваше да чакат до 45-ата минута, за да излязат напред в резултата. Тогава Фернандиньо центрира в пеналта на "розите", където Негредо се извиси над всички и с глава даде аванс на своите.

Този гол направи задачата на Сити след почивката много по-лесна и още в 48-ата минута домакините вече водеха с 2:0 след второ попадение на Негредо, този път след асистенция на Коларов.

Рециталът на хората на Пелегрини продължи до края на мача, а в 67-ата минута Джеко покачи на 3:0 със страхотен шут с десния крак след пас на Навас.

6 минути след това възстановеният от контузия Серхио Агуеро също записа името си сред голмайсторите, след като бе изведен на добра позиция от Джеко и с левия крак матира стража на Блекбърн.

До края имаше време за още един гол и той падна в 79-ата минута, когато Джеко вкара второто си попадение за вечерта, засичайки отблизо подаване на Навас за крайното 5:0.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи