3. Сити започна ударно Висшата лига (ВИДЕО)

Сити започна ударно Висшата лига (ВИДЕО)

Мануел Пелегрини стартира с 4:0 над Нюкасъл

Отборът на Манчестър Сити разпиля тима на Нюкасъл с в последен мач от първия кръг на Висшата лига. Мануел Пелегрини започва добре начело на „гражданите“ и с оглед на показаното може да се превърне в новия любимец на феновете от „Етихад“.

Точни за успеха на Сити бяха Давид Силва, Серхио Агуеро, Яя Туре и Самир Насри. „Гражданите“ станаха втория отбор, който вкарва четири гола в първия кръг на тазгодишния шампионат, но за разлика от шампионите от Юнайтед, Сити запази мрежата си суха.

Още във втората минута Серхио Агуеро можеше да открие резултата. Аржентинският нападател преодоля Стивън Тейлър и стреля, но с крак Тим Крул спаси. Две минути по-късно удар на Един Джеко бе блокиран от бранител на „свраките“.

Гостите отговориха със силен удар на Хатем бен Арфа от дистанция, но над вратата на Харт.
В шестата минута Сити логично поведе. След продължителна атака, Джеко центрира и след рикошет, топката стигна до Силва, който с глава откри резултата.

Четири минути по-късно Гуфран вкара топката във вратата на Харт, но попадението правилно бе отменено поради засада.

В 22-рата минута Агуеро удвои аванса на „гражданите“. Нападателят получи топката преди наказателното поле, справи се с опеката на Тейлър и с диагонален удар по земя отбеляза за 2:0.

Минута преди края на първата част Тиоте стреля от дистанция, но с плонж Джо Харт успя да улови. Във втората минута от добавеното време на първата част реферът не отсъди чиста дузпа в полза на домакините. Удар на Серхио Агуеро срещна ръката на Стивън Тейлър, но това не бе достатъчно за Андре Маринър да посочи бялата точка.

Само минута по-късно Тейлър бе изгонен. Защитникът на „свраките“ получи директен червен картон само минута след като си призна, че е играл с ръка в наказателното си поле. При борба за една висока топка Тейлър зашлеви зад врата Серхио Агуеро и правилно бе изгонен.
Манчестър Сити започна по-добре и втората част. Вече с човек повече на терена „гражданите“ започнаха да атакуват от първата минута. Джеко направи първия пропуск. След центриране на Агуеро, босненецът стреля с глава от малкото наказателно поле, но добра реакция на Тим Крул предотврати нов гол във вратата му.

Вратарят на Нюкасъл обаче бе безпомощен в 51-вата минута. Яя Туре стреля от пряк свободен удар почти на границата на наказателното поле и направи резултата класически.

В 75-ата минута Самир Насри направи резултата 4:0. Сабалета пусна извездащ пас и след грешка на Матийо Дебюши, останал сам срещу вратата, бившият играч на Арсенал се разписа само 15 минути след като се появи на терена.

В края на двубоя „гражданите“ можеха да вкарат и пети гол. Негредо можеше да отпразнува дебюта си за Сити по най-добрия начин, но негово попадение бе неправилно отменено заради засада.

След тази победа Сити излезе начело на класирането си заради най-добрата си голова разлика след първия кръг, докато "свраките", заради най-лошата си голова разлика, са последни.
Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи