Аян Садъков: Трудна, но сладка победа, на 100 процента оставаме в „А” група

Треньорът на Локомотив (Пловдив) Аян Садъков остана доволен от победата като домакин на неговия тим с 1:0 над състава на Миньор (Перник) в поредна среща от 24-ия кръг на „А” група, предаде репортер на Novsport.com. Реферът Ставров показа по един червен картон за играчи на двата тима, съответно на Кики от домакините и Руменов от гостите, а в 82-ата минута късен гол на Делибашич донесе изстраданата победа за „железничарите”.

„Трудна, но сладка победа, която бе много важна за нас с оглед на точките, които имахме допреди този мач. Срещата бе изпълнена с много единоборства, а играчите на двата тима се бореха от първата до последната секунда. Мога да заявя, че Локомотив (Пловдив) 100 процента остава в „А” група и през следващия сезон. Независимо от моментното състояние и писанията за уговорени мачове, играчите не се подадоха на напрежението и изиграха един добър двубой. Щастлив съм, че затворихме устите на тези, които казваха, че Локомотив участва в уговорени срещи. Искам да благодаря и на нашата публика за невероятната подкрепа в този двубой, защото нашите фенове вярват в отбора, ръководството и играчите. Ще помислим дали ще има санкции за Дани Кики заради това, че си изпусна нервите, но според мен фактът, че няма да играе в следващата среща е достатъчно тежък за него”, заяви Садъков на пресконференцията след мача.

Официално: Локомотив (Пловдив) привлече Данило Полонский от Пирин