2. - "А" група
  3. Берое направи 1:1 с полския Арка в зрелищен мач

Берое направи 1:1 с полския Арка в зрелищен мач

Секунди не достигнаха на българите да грабнат победа при откриването на новия стадион в Гдиня

Берое завърши 1:1 последната си контрола преди подновяването на сезона. Финалистът в турнира за Купата на България не можа да победи полския Арка Гдиня в зрелищен мач.

Мачът обаче бе по-специален от обикновено. Домакините, при които преди време игра Стойко Сакалиев, откриваха своя нов стадион и бяха поканили няколко отбора. Приятелската среща бе по повод двубоя от турнира за КНК през 1979 г., в който българският отбор продължава след 4:3.

Българите играха все едно мач в евротурнирите в страхотна обстановка. Евгени Йорданов изведе нашите напред с гол 30 минути преди края. В последните 15 минути Илиан Илиев напълно смени всички и тимът му стана опълченец срещу поляците, като вратарят Мартин Теменлиев направи истински подвиг.

В даденото от рефера петминутно продължение все пак след центриране от корнер, в което и вратарят на домакините бе в наказателното поле, Арка изравни и публиката на стадион „ГосИр“ изпадна в екстаз.

Следващият мач на Берое е от „А“ група.  Тимът посреща в Стара Загора закъсалия Сливен.

Спас Делев: Лудогорец има уникални футболисти