2. - "А" група
  3. Локо (Сф) и Берое спукаха топката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Сф) и Берое спукаха топката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата лидера във втората седмица разочароваха и завършиха 0:0 под дъждеца в „Надежда”.

Локомотив (София) и Берое разочароваха с играта си. Двата лидера във втората седмица завършиха 0:0 под дъждеца в „Надежда”.

Единствените две положения изтърва резервата на домакините Джиби в края.

Старозагорци отново не успяха да спечелят три точки в "Надежда", като нямат успех в столицата от сезон 1991/92, когато печелят с 1:0.

Така, разликата между заралии (8-ми) и столичани (9-ти) в полза на първите остана 5 точки, но този резултат е добре дошъл за Черноморец (11-ти), който напира за оцеляване. "Акулите", които победиха вчера Нефтохимик с 4:0 в градското дерби, са на 7 точки от Локомотив и на 3 от Славия.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Локомотив, който прекъсна серията си от две поредни победи в плейофите, започна по-добре, но после Берое, който бе в поредица от три поредни успеха, овладя инициативата. Като цяло обаче футболът бе слаб. Двата отбора трудно връзваха два паса, а ударите към вратите все бяха неточни. Двете нули закономерно се запазиха до почивката.

Играта през второто полувреме не се промени драстично. Якасонго Нджой (Джиби), който се появи в игра в 63-ата минута, пропусна единствените две положения в мача. В 80-ата минута той получи дълъг пас. Зафиров не успя да се справи и последва удар от малък ъгъл, но Караджов изби в корнер. След изпълнението Илиян Гаров засече с глава, но прати топката над вратата.

В 86-ата минута Джиби получи в наказателното поле след тъч и пробва удар, но топката мина встрани от целта и се оплете в мрежата от външната й страна.

Двата отбора добавиха по една точка в своите активи. Локо (Сф) остава втори във втората седмица с 38 точки, Берое събра 43 на лидерската позиция.