2. - "А" група
  3. Локомотив (Пд) пропусна да излезе трети след грешна стъпка във Враца (видео)

Локомотив (Пд) пропусна да излезе трети след грешна стъпка във Враца (видео)

Двубоят между Ботев (Вр) и Локомотив (Пд) завърши наравно - 1:1, домакините се добраха до точката след гол в продължението

Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 1:1 мача помежду им от 28-ия кръг на родната „А” група. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца, а и двете попадения паднаха през второто полувреме. Локомотив излезе с гол напред в резултата малко след като изтече час игра от началото на мача, а Ботев успя да измъкне точката след гол в продължението на двубоя.

Домакините от Ботев започнаха по-активно срещата, а първата по-интересна ситуация пред една от двете врати бе в 22-ата минута и бе създадена от гостуващия тим. Де Карвальо намери Йорданов, който стреля към Цветковски, който обаче спаси. Малко след като изтече половин час игра от началото на двубоя Йошев се отчете с пропуск, а в 35-ата минута Маринов стреля, но кълбото премина покрай гредата и излезе в аут. До края на първото полувреме нито един от двата тима не успя да отбележи гол и така след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

Гостите от Локомотив (Пловдив) успяха да излязат с гол напред в 63-ата минута, когато Драги Коцев навлезе в наказателното поле на Ботев (Враца) и центрира към Базил Де Карвальо, който успя да прати кълбото в мрежата на домакините. Ботев се опита да отвърне на удара, а възможности за отбелязване на гол се откриха пред Коконов и Илиев, които обаче не успяха да отбележат. Така се стигна до продължението на мача, когато домакините успяха да изравнят и по този начин да измъкнат точката. Точен за крайното 1:1 бе Коконов, който успя да прати кълбото в противниковата врата след центриране от корнер.

Така двубоят завърши при резултат 1:1. След това равенство Локомотив (Пловдив) е на 5-ото място с актив от 56 точки, с колкото са и 3-ия Черноморец и 4-ия Левски. Ботев (Враца) е 12-ти с 25 пункта.