2. - "А" група
  3. Маркиньос отново поведе столичния Локомотив към успеха (ВИДЕО)

Маркиньос отново поведе столичния Локомотив към успеха (ВИДЕО)

С гол на своя капитан „железничарите” победиха Любимец с 1:0

Локомотив София постигна четвъртата си последователна победа у дома, след като надделя с минималното 1:0 над Любимец в мач от XVI кръг на българската „А” футболна група.

Столичните „железничари” започнаха по-уверено срещата и още в третата минута капитанът им Маркиньос догони една топка и се озова сам срещу вратаря на гостите Вълков, който обаче успя да спаси.

След първите минути на мача, преминали под диктовката на Локомотив, гостите все пак успяха да се съвземат и изравниха играта, но разчитаха предимно на удари от далеч, а те не донесоха резултат. В 26-ата минута обаче Минчев накара Галев да покаже класата си и стражът на столичани го стори.

В самия край на първото полувреме пък Локомотив бе на сантиметър от гола, след като шут на Димитър Илиев матира стража на гостите, ала в последния миг защитник на „дините” изчисти топката от голлинията и така резултатът 0:0 се запази до почивката.

Момчетата на Стефан Генов започнаха по-смело след нея и заслужено поведоха в 49-ата минута, когато топреализаторът Маркиньос се разписа за 11-ти път през сезона.

Бразилецът се възползва от неумела намеса на капитана на гостите Илия Мунин, който прати топката точно към него, а той от воле я оплете в мрежата за 1:0.

След попадението Любимец се опита да отговори и в 70-ата минута удар на резервата Орлин Орлинов профуча на сантиметри от вратата, но до края нов гол така и не падна.

По този начин „дините” загубиха четвърто поредно гостуване в „А” група и останаха без победа в 14 последователни срещи от всички турнири с точно 14 точки в своя актив. Локомотив (София) пък вече има с 8 повече и е на осма позиция във временното класиране.