2. - "А" група
  3. ЦСКА води на Ботев в Пловдив с 1:0 след първото полувреме

ЦСКА води на Ботев в Пловдив с 1:0 след първото полувреме

ЦСКА води на Ботев в Пловдив с 1:0 след първото полувреме. Срещата се играе от 9-ия кръг на "А" група се играе на стадион „Христо Ботев” пред около 10 000 зрители. Голът за шампионите на България отбеляза Виктор Мороз в 42-ата минута.

ЦСКА води на Ботев в Пловдив с 1:0 след първото полувреме. Срещата се играе от 9-ия кръг на "А" група се играе на стадион „Христо Ботев” пред около 10 000 зрители. Голът за шампионите на България отбеляза Виктор Мороз в 42-ата минута.
Срещата се ръководи от рефера Радослав Станев, а на трибуните на стадиона е и националният селекционер на България Пламен Марков.
ЦСКА започна добре двубоя. Играчите на „червените” владееха инициативата в началото. След 15-ата минута играчите на Ботев успяха да изравнят играта. Противно на очаквания първите възможности за гол бяха пред „канарчетата”. Саидходжа на два пъти бе в добра позиция. Здравко Лазаров също не успя да вкара за „червените”.
Още в 13-ата минута треньорът на Ботев Костадин Ангелов извърши принудителна смяна. В игра се появи Кабу на мястото на Мапока. Мапока се сблъска с Котев и напусна терена. Най-опасното положение за гол бе пред вратата на ЦСКА в 39-ата. Тогава Минев центрира към Николай Манчев, който от близко разстояние пропусна да отбележи.
В 42-ата минута Йордан Тодоров центрира отдясно и Мороз с глава направи резултата 1:0. Точно преди края на полувремето Да Коща излезе от игра заради контузия, а на неговото място в игра се появи Удожи.
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби