2. Анализи
  3. ЦСКА се мъчи лошо като гост

ЦСКА се мъчи лошо като гост

Навън червените бият само слабаци, нямат победа в три поредни мача

В неделя ЦСКА играе с Мездра, но Йоан Андоне треска го тресе. И има защо. Мездра уж са четвърти отзад напред в "А" група и би трябвало да паднат лесна плячка на армейците. Да, ама ЦСКА не играе добре като гост през този сезон. Затова Андоне хвърля всички сили, за да не се удави ЦСКА в Искърското дефиле.

Мездра не е най-приветливото място за ЦСКА. В последния есенен кръг от миналото първенство Локо измъкна точка от ЦСКА. В последната минута гол на Саша Симонович за 2:2 направи така, че Левски посрещна 2009 г. като лидер. През това първенство пък червените не са никак убедителни далеч от Армията, като изключим първото им гостуване още на старта на кампанията.

Сезонът започна отлично за армейците, които разпиляха с 5:0 на Лаута изглеждащия жалко Локомотив (Пд). Това е и най-изразителният им успех от четирите на чужд терен до момента. Интересното е, че останалите три също бяха срещу тимове, които са се закотвили на дъното в класирането - Своге, Монтана и вече изхвърления от "А" група Ботев.

Мачът със Своге се игра на стадион "Славия" в Овча купел и завърши 2:0 за ЦСКА. Много по-трудно беше с Монтана и затрития от Димитър Христолов Ботев. След като тотално надиграха Левски и взеха дербито с 2:0, футболистите на тогавашния треньор Любослав Пенев гостуваха в Монтана и трепериха до последно. Те водеха с 2:0 след час игра, когато Харлов препарира Иван Караджов от фаул в 87-ата минута, а в оставащите секунди спокойно можеше да падне изравнително попадение.

Интернационалният отбор на Ботев също измъчи именития си съперник, като спасителния гол за минималното 1:0 в полза на софиянци вкара Иван Стоянов.

Въпреки неубедителното представяне извън Борисовата градина обаче ЦСКА има само една загуба в тези двубои - от основния конкурент за титлата Литекс. Поражението с 0:2 беше минималното, с което се измъкнаха червените, а по-трагична игра от тяхна страна не бяхме гледали от години. В дните след дербито излязоха наяве нощните забежки на футболистите.

В последните си три гостувания армейците така и не могат да спечелят пълен актив от три точки, като във всички случаи крайният резултат е равенство - 2:2 с Локомотив (Сф) и 0:0 с Черно море и Берое. Не е загуба, но пък се губят по две точки. А в битката за титлата всяка точка е много важна.

Последният мач със заралии пък беше първи тест за новия треньор Андоне в провинцията. Ясно се видя, че ЦСКА се мъчи, когато не е на своя стадион. Червените играха в голяма част от срещата с човек повече, но въпреки това не вкараха. Можеха и да загубят при малко повече късмет за нападателите на Берое.

Сега победата срещу Локо (Мз) е задължителна. Всичко друго освен нея ще означава отдалечаване от златните медали. А това на Армията никой не го иска.

Вече никой не иска в Левски

Това ръководство не може да привлече на „Герена" футболисти дори и от средна ръка

Коравосърдечието на Шумахер ще направи от Себастиян Фетел шампион

Дали лошият късмет и неслуката спъват най-бързия пилот с най-бързия болид във Формула 1?

Повреда в кормилото убила Професора на картинга

Мъка и траур потопиха писта "Дракон" край Калояново, където в петък следобед загина двукратният републикански шампион по картинг Даниел Кисимов - Ечо. Той се заби със своя карт в предпазната ограда от автомобилни гуми и издъхна на път за болницата в Пловдив

Защо Вълка захапа Левски

Сираков май си разчиства пътя за връщане на Герена

Цял национален отбор от контузени и "забравени" пропуска световното

Вижте имената, които по една или друга причина бяха лишени от възможността да играят за страните си на Мондиал 2010

"Сините" нападатели с дървени крака в Европа

Зад граница Иванков има повече голове от Наско, Гиби и Гонзо

Левски и ЦСКА слагат край на живуркането

Първенството, за което ЦСКА и Левски искат по-бързо да забравят, е на финалната си права. Двата клуба, които имат общо 57 титли на България, този път се впуснаха в люта битка за... място в евротурнирите

Майкъла: ЦСКА - отбор без ниво

Защо да сменяш треньора, когато си шампион с него и играеш добърфутбол?