2. - Англия
  3. Арсенал схруска „тигрите” за 5 минути

Арсенал схруска „тигрите” за 5 минути

Отборът на Арсенал постигна победа с 3:1 при гостуването си на Хъл Сити в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. Срещата вървеше наравно до последните 10 минути, когато младите футболисти на Арсенал разнищиха домакините за крайното 1:3.

Още в самото начало се видя, че „артилеристите” ще са тези, които ще диктуват събитията на терена. В 29-та минута Адебайор оползотвори труда на своите съотборници и с хубав удар с глава след центриране на Ван Перси, даде аванс на своя тим. Малко преди това холандецът бе нацелил напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар.

През втората част домакините опитаха да се върнат в мача и стигнаха до изравнителен гол в 65-ата минута, когато Кузен се възползва от неразбирателство в защитата на гостите и бутна топката покрай вратаря Алмуния – 1:1.

По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, но младите момчета на Венгер се втурнаха на финален щурм и само за 5 минути вкараха 2 гола. Първо Самир Насри прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Майхил след техничен удар, а 5 минути по-късно златната резерва Никлас Бендтнер вкара от близо, за да узакони победата за своя тим.

Така с този успех Арсенал остана 5-и, но вече има 38 точки в своя актив, докато Хъл е 8-и с 27.