2. - Англия
  3. Астън Вила все пак стигна до равенство срещу Арсенал - 2:2

Астън Вила все пак стигна до равенство срещу Арсенал - 2:2

Отборът на Астън Вила вкара късен изравнителен гол и стигна до равенството 2:2 при домакинството си на Арсенал в дербито на 19-ия кръг на английската Висша лига. Домакините като цяло бяха по-добрият отбор на терена и заслужаваха да спечелят трите точки, но късметът в този мач бе на страната на Арсенал. Българският полузащитник в състава на Астън Вила Стилиян Петров игра цял мач и записа своето участие номер 400 на Острова.

Астън Вила започна да натиска своя съперник още от самото начало и положенията пред вратата на Алмуния се редяха едно след друго. Домакините на 3 пъти уцелиха гредите зад испанския страж на Арсенал и в 39-та минута бяха наказани. Бразилският полузащитник на „артилеристите” Денилсон нахлу в наказателното поле на Вила и с техничен удар прати топката между краката на Брад Фридел за 0:1. Астън Вила реагираха като ужилени и веднага опитаха да върнат гола, но десният бранител на Арсенал Бакари С\"\"аня изчисти топката от голлинията със задна ножица, след удар на Ашли Йънг, който прехвърли вратаря Алмуния. Интересно първо полувреме, но истинският екшън за зрителите на „Вила Парк” остана за втората част.

Домакините отново започнаха по-силно, но отново бяха наказани. В 48-та минута Василиаки Диаби направи резултата 2:0 в полза на Арсенал, след подаване на Ману Ебуе от дясно. Оттук нататък Вила хвърли всички сили в атака и заслужено стигна до равенството. Първо Гарет Бари реализира отсъдената от главния съдия дузпа в 64-та минута за 1:2, а в 90-та минута централният бранител на домакините Зат Найт се възползва от разбъркване в отбраната на Арсенал и с хубав удар от границата на наказателното поле остави безпомощен Алмуния и донесе точката за своя отбор.

Така с това равенство двата отбора не промениха позициите си във временното класиране. Астън Вила остана 4-ти с актив от 34 точки, докато Арсенал е на 5-о място с 3 точки по-малко.
Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)