2. - Англия
  3. Бенфика би АЕК с 2:1, БАТЕ (Борисов) надделя над резервите на Евертън - 1:0

Бенфика би АЕК с 2:1, БАТЕ (Борисов) надделя над резервите на Евертън - 1:0

Бенфика и Евертън продължават на 1/16-финалите в Лига Европа

Лидерът в група „I” Бенфика победи АЕК (Атина) с 2:1 в последния мач от 6-ия кръг на Лига Европа. Срещата на стадион „Естадио да Луж” премина под пълното превъзходство на домакините.

Португалският тим получи правото да изпълни дузпа в 14-ата минута на мача, но Менезес пропусна от бялата точка. Все пак Бенфика откри резултата в последната минута на първото полувреме чрез Анхел Ди Мария, а отново той увеличи преднината на своя тим в 73-ата минута. В 82-ата минута Бланко намали резултата, но до края на мача гръцкият тим не успя да отбележи втори гол, с който да изравни резултата.

В другата среща от групата Евертън загуби на своя „Гудисън Парк” от кошмара на Левски и Литекс – БАТЕ (Борисов) с 0:1. Въпреки победата обаче беларуският тим отпадна от Лига Европа, докато англичаните заеха второто място в крайното подреждане и утре ще чакат жребия за 1/16-финалната фаза.

Старши треньорът на Евертън бе дал почивка на голяма част от титулярите си, но въпреки това през първата част англичаните владееха инициативата в мача. В 20-ата минута Леън Осман от тима на Евертън стреля от воле отдалеч, но вратарят Веремко спаси изстрела. В 26-ата минута Володко от БАТЕ Борисов се озова в изгодна позиция след центриране от ъглов удар, но не успя да уцели вратата. Три минути след това Володко стрлея от далечно разстояние и този път намери очертанията на вратата, но стражът на "карамелите" Неш спаси. В 32-ата минута англичаните пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата. Осман намери Агард в много удобна позиция, но последва свиреп удар над вратата.

В 76-ата минута Володко подаде към бранителят на БАТЕ Александър Юревич, който с изстрел от границата на полето прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Евертън. Англичаните вдигнаха оборотите, а удари на Баксуел и Бидуел бяха избити с мъка от вратаря на домакините.