2. - Англия
  3. Без победител в дербито на Севера, Мидълзбро – Съндърланд 1:1

Без победител в дербито на Севера, Мидълзбро – Съндърланд 1:1

Мидълзбро и Съндърланд не успяха да се победят в дербито на Севера. Двата отбора се изправиха един срещу друг на „Ривърсаид” в среща от 21-ия кръг на английската Висша лига и завършиха наравно 1:1.

Срещата не предложи много голови положения. Студеното време и голямото напрежение не позволиха на двата отбора да изиграят един красив мач.

Все пак Мидълзбро наложи домакински натиск в началото на срещата и можеше да открие резултата още в 20-ата минута, но изстрелът на Тунчай премина над вратата. Боро продължи да атакува, но отбраната на „черните котки” се справи добре и не позволи създаването на чисти голови положения. Все пак се стигна до последната минута на първата част, когато бразилецът Афонсо Алвеш се възползва от хубав пас на Даунинг и с точен изстрел с левия крак откри резултата в полза на Мидълзбро – 1:0.

През второто полувреме гостите опитаха натиск, но удари на Джоунс бяха спасени с вещина от вратаря на Боро. Домакините можеха да удвоят своя аванс в 69-ата минута, но разконцентрираната игра на Даунинг не позволи за това. Националът бе изведен чудесно, но той се засуети и топката му бе избита от Антон Фърдинанд. В 82-та минута Кенуайн Джоунс възстанови равенството. Нападателят се възползва от отлична асистенция на резервата Хийли и с хубав удар от няколко метра отбеляза седмия си гол за сезона – 1:1. До края на срещата не се случи нищо по-запомнящо се и резултатът остана непроменен.

Така след това равенство Мидълзбро се изкачи на 16-о място с актив от 21 точки, докато Съндърланд вече е 13-и с 23 точки.

1:0 Алвеш 45’
1:1 Джоунс 82’

Мидълзбро: Търнбул, Макмаън, Ригът, Уитър, Погатец, Тунчай, Дигард (Бейтс), Уолкър (Джонсън), Арса, Даунинг, Алвеш (Мидо)

Съндърланд: Фулъп, Шимбонда, Носуърти, Фърдинанд, Колинс, Малбранк (Едуардс), Уайтхед, Ричардсън (Хийли), Диуф (Рийд), Сисе, Джоунс

Гърция ликува на "Уембли" в памет на Балдок (ВИДЕО)

Павлидис посвети гола срещу Англия на починалия защитник

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Звучна издънка за Челси на "Стамфорд Бридж"(ВИДЕО)

Тимът на Енцо Мареска със само точка срещу Нотингам Форест

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)