2. - Англия
  3. Блекбърн и Болтън не успяха да се победят на "Иууд Парк" - 2:2

Блекбърн и Болтън не успяха да се победят на "Иууд Парк" - 2:2

Блекбърн и Болтън завършиха 2:2 на “Иууд Парк” пред 25 205 зрители в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят бе много равностоен, като двата тима си поделиха по едно полувреме.

Първото безспорно бе за гостите от Болтън. Възпитаниците на Гари Мегсън откриха резултата в 15-ата минута, когато Тейлър получи пас от Муамба и направи безпомощен Робинсън. Домакините претендираха, че Тейлър е бил в положение на засада, но голът бе зачетен. В 35-ата минута Нолан центрира, Робинсън не се намеси добре и Дейвис реализира за 2:0 в полза на Болтън.

Сам Алърдайс направи корекции в своя състав и Блекбърн излезна преобразен през втората част. Уорнък намали резултата в 66-ата минута, а в 70-ата домакините стигнаха до дузпа. Зад топката застана МакКарти, но Яскилайнен спаси. Все пак в 87-ата минута МакКарти се реабилитира за пропуска си и след центриране на Емертън вкара за крайното 2:2.

Болтън са 14-и в класирането с 24 точки, а Блекбърн са 17-и с 22.